Do Kladna se vedle domácích nadějí sjedou týmy Baníku Ostrava, Zbrojovky Brno, AS Trenčín, obhájce trofeje Slavie, Dukly, Bohemians 1905 a Meteoru.

„Turnaj je zajímavou konfrontací fotbalovosti účastníků, jejich herních stylů i individuálních dovedností. Diváci mohou sledovat poctivé fotbalové soupeření, do kterého tu a tam pronikají věci odkoukané z ligových hřišť a televizní obrazovky," řekl předseda SK Kladno Josef Drahota s tím, že stejně důležité jako vítězství je, že mladí získají nové zkušenosti, poznatky a mohou si uvědomit i své nedostatky a chyby, což je předpokladem k jejich odstranění.

„To platí také o trenérech a všech, kdo mají na starosti výchovu mladých," dodal Drahota.

Domácí tým půjde do turnaje s novým trenérem Matyášem Kudelou, jenž působil u příbramské patnáctky. Svůj celek zná pouze z jednoho mistráku a tří tréninků.

„Jak jsem kluky poznal, jsou bojovníci, kteří nic nevzdávají. Věřím, že se budou chtít proti velkým klubům předvést a doufám, že budou mít velkou motivaci," řekl Kudela a dodal, že třeba Brno a Ostrava jsou proti Kladnu velkokluby s možností velkého výběru hráčů.

Pro nezaujaté diváky pak Kladenský pohár přináší zajímavou podívanou.

Turnaj se bude odehrávat v sobotu a v neděli, přičemž druhému hracímu dni bude přítomna Česká televize, účast na slavnostním vyhlášení přislíbil primátor Kladna Milan Volf, reprezentační trenér kategorie U15 Petr Janoušek a bývalí reprezentant a legionář Radek Šírl.

Časový pořad

Sobota – 09.00, skupina A: hřiště 1 Kladno – Ostrava, hřiště 2 Dukla – Slavia. 10.00, skupina B: hřiště 1 Trenčín – Brno, hřiště 2 Bohemians – Meteor. 11.05, skupina A: hřiště 1 Kladno – Dukla, hřiště 2 Ostrava – Slavia. 12.00, skupina B: hřiště 1 Trenčín – Bohemians, hřiště 2 Brno – Meteor. 14.30, skupina A: hřiště 1 Kladno – Slavia, hřiště 2 Ostrava – Dukla. 15.30, skupina B: hřiště 1 Trenčín – Meteor, hřiště 2 Brno – Bohemians. Neděle – od 09.00 do 16.15, kdy je na pořadu finále, se hraje vyřazovací část. Poražení čtvrtfinalisté budou hrát skupinu o 5. až 8. místo.