Původně se mělo hrát na umělce Na Máchovně v Berouně, ale rynholecký pažit je přece jen modernější, a tak se týmy přesunou tam. „Kluci už se těší. Navíc nás čeká kvalitní soupeř. Komárov je na tom v tabulce áčka podobně jako my ve skupině B, stejně tak i náš další protivník z Hořovic,“ je rád trenér Slaného Jiří Veselý.

Oba nejbližší protivníky Slaného vedou bývalí výborní ligoví borci Příbrami – Komárov Marcel Mácha a Hořovice Ivan Pihávek. Ten je pro Veselého ještě speciálnější, protože ho vedl ještě jako hráče v Kladně.

Co se týče slánského kádru, tam Jiří Veselý zatím mlží. Jasné je, že do mateřského Kladna se vrátili Ondřej Noll a Lukáš Pospíšil, do Hřebče podepsal Lukáš Dolák. Pár většinou mladých hráčů zase Slaný zkouší, ale jména prozradí, až jestli dojde k dohodě s nimi i jejich kluby. Proti Komárovu však už hrát budou, aby je Veselý neviděl jen při tréninku.

Slavoj Kladno - SK Lhota 6:1, příprava UMT Kladno 4. 3. 2023, Tomáš Abrham
Olympik, Adria, Slavoj. Abrham pořád válčí na třech frontách, brzdí ho jen nemoc

Vztahy mezi Slaným a rivalem z Kladna se zlepšily a je možné, že hráči se budou přesouvat jedním či druhým směrem dál. Hlavní partnerem je však už nějakou dobu Sokol Hostouň, odsud ale zatím žádná posila v zimě do Slaného namířeno nemá. „S trenérem Dominikem Rodingerem jsme ve stálém kontaktu, protože se střídáme při tréninku v Rynholci. Ale nic konkrétního ujednáno není,“ vylučuje Veselý.

Ten ordinuje svým svěřencům prý hodně výživné tréninky, a to už od prosince. Hodně v tomhle směru udělal kondiční trenér Slaného Martin Kejmar.

„Klukům se dost věnoval, každého si nejdříve načetl, kde potřebuje přidat, a teď na zlepšení společně pracují. Makáme čtyřikrát týdně a s nemocemi nebo zraněními nebyl žádný problém. Docházka i morálka hráčů byly výborné, ale fotbal se hraje na hřišti. Teď nás tedy musí přesvědčit jak ti, co v sestavě byli, že do ní pořád patří, tak ti noví - že si to případně zaslouží oni,“ dodal Jiří Veselý.

Jeho Slaný na podzim dlouho zářilo, a kdyby zvládlo závěrečný zápas na půdě posledních Nespek, bylo by v tabulce druhé. Nestalo se, ale i pátá příčka je úspěchem a v klubu aktuálně panuje dobrá nálada.