"Takové zápasy zavání podceněním. Soupeř je sice poslední, jeho porážky jsou ale těsné," uvedl krajní obránce vítězů Marek Chrobák, jenž se zapsal mezi střelce, když zvyšoval na 2:0.

Velvarští i díky úvodní brance Pavlíčka, jenž balon usměrnil do sítě hlavou, dlouho čekali na třetí branku, která jejich výhru jistila.

Až čtyři minuty před koncem ji vstřelil střídající Křtěn, jenž svým spoluhráčům ukázal, jak se zakončuje situace, kdy se hráč ocitne po úniku sám před brankářem.

Pokud by to dokázali ostatní, mohli být domácí v klidu mnohem dřív. Ještě za stavu 2:0 si Severočeši vypracovali svoji jedinou šanci, která skončila  díky zásahu brankáře Měsíčka rohem.

Úvodní čtvrthodina patřila hostům, byť si v té době domácí vytvořili dvě velké šance. Navíc Müllerovu ránu zastavila spojnice. Nedlouho potom velvarský kanonýr odstoupil kvůli zranění.

Chrobák hosty po utkání pochválil. "Myslím, že v divizi jsou horší týmy. Je zajímavé, že mají jen čtyři body," řekl borec, jenž si utkání hodně užíval směrem dopředu, poněvadž byl chvílemi vidět i na hrotu.

Velvary - Nový Bor 3:0 (2:0, 25. Pavlíček, 33. Chrobák, 84. Křtěn).
Velvary: Měsíček - Šalda, Obrtlík, Ludvík, Chrobák (86. Mucha) - Kalaš (76. Kalaš), Budějský, Tenkl (46. Stýblo), Pavlíček, Nosek -  Müller (29. Holub).