Nejzkušenější útočník Brandýsku Jiří Vaněk, jenž prožíval nejkrásnější fotbalová léta v Kolči, kde v krajském přeboru patřil mezi nejlepší střelce, si přeje, aby fanoušci obou celků odcházeli domů spokojení.

„Budu rád, když uvidí pěkný, ofenzivní fotbal," uvedl a netajil se respektem k soupeři. „Vede tabulku, vstřelil hodně branek, má kanonýra Petržilku a stabilizovaný kádr.  Už loni hrál dobře," poznamenal Vaněk.
Podle něj roste výkonnost jeho týmu od příchodu nového trenéra Marka Ančičky. „Pokud vydržíme hrát to, co po nás chce celý zápas, tak věřím, že nám bude stačit na výhru jeden gól," mínil borec, jenž v úterý oslaví 37. narozeniny.

Tři body, jimiž by se na lídra dotáhli,  by pro něj byly hezkým dárkem. Sám ale brzdí euforii. „Některé kluky už zasáhla, já však říkám, že je ještě brzy přemýšlet o případném postupu," prohlásil.

Brandýsek, jenž na utkání jezdí téměř s dvacítkou hráčů, se ale bude muset bez několika jedinců obejít. Začíná totiž futsalová sezona a ta v sobotu do jeho kádru zasáhne.

Kapitán domácích Martin Korbel přiznal, že před utkáním v týmu trošku nervozity panuje. „Samozřejmě chceme vyhrát, bude ale záležet, co nám soupeř dovolí. Pokud budeme hrát náš agresivní nátlakový fotbal, tak bychom měli utkání zvládnout," mínil 33letý fotbalista, jenž na Zichovec přišel ještě ve III. třídě z Pozdně.  

Také na Brandýsek nejspíš vyrukují  s útočnou hrou. „My to ani jinak neumíme. Máme to tak postavené," uvedl Korbel, jenž se fotbalu začal víc věnovat až po skončení hokejové a hokejbalové kariéry.

Při letošní síle týmu se neobává ani nepříznivého vývoje utkání, jako to bylo v duelu s béčkem Slaného (6:2). „Máme dost sebedůvěry na to, abychom to dokázali zvládnout, což dřív nebývalo," mínil Korbel. 

SK Zichovec oslaví příští rok  80 let od svého vzniku. Postup do I. B třídy by byl náramným dárkem. „Bylo by to pěkné, ale je předčasné o tom přemýšlet. Původně jsme chtěli na podzim nahrát co nejvíc bodů, abychom měli na jaře klid," přiznal zichovecký kápo s tím, že příklad Slovanu Kladno, jenž měl suverénní podzim a bídné jaro, je varováním.