Na prvním místě stojí možná David Frič. Tvůrce hry měl kdysi v přípravě i kouč Miroslav Koubek, ale pak dal syn ředitelky kladenského divadla Blanky Bendlové přednost futsalu, kde se vypracoval na dlouholetou a spolehlivou oporu reprezentace.
„My dlouhodobě hledáme tvůrce hry a rádi bychom Davida zkusili. Vlastně se sám nabídl, že pomůže, protože by měl přestoupit do Kladna i ve futsalu," povídal asistent kouče Kladna Karel Příhoda.

Druhým zajímavým jménem a rovněž na post, kde SK tlačí dlouho bota, je útočník Dominik Santler. Odchovanec Nova Kladno odešel v dorostu do Přední Kopaniny a divizi v jejím dresu hrál pravidelně. Teď ale Pražané stejně jako Kladno sestoupili.

„Uvidíme, jak dopadnou jednání. Každopádně bychom chtěli dát možnost i dalšímu útočníkovi Slaninovi z Hostouně. V zimě se sice vážně zranil, ale po vyléčení makal strašně poctivě a šanci mu dlužíme," míní Příhoda.

Třetí z možných posil je odchovanec Slaného Ondřej Zelenka hrající ve Vraném, s nímž postoupil do krajského přeboru. Zelenka to zkoušel v Kladně už loni.

Základ týmu by mohl zůstat vcelku podobný. Pokračovat by měli nejzkušenější borci a navíc kovaní Kladeňáci Pavel Bartoš s Tomášem Procházkou, totéž už ale neplatí o brankáři Hůlovi, který by se podobně jako v zimě Švambera mohl vydat směr třetí nejvyšší švýcarská soutěž.

„Chtěli bychom, aby se místo něj posunul na pozici jedničky Sedlák. Dvojku by mu mohl dělat z dorostu přicházivší Obrcián," plánuje Karel Příhoda.

Z dorostu by Obrciána měli doplnit ještě Stočes a šikovný Šíma – pokud ovšem nedá přednost lákání Bohemians 1905.
Co se týče hráčů hostujících v minulé sezoně mimo Kladno, je o ně dál zájem. O Holuba stojí Sokolov, o J. Procházku Most, o Čížka Příbram a o Skořepu Mladá Boleslav.

První zápas sehraje Kladno už tuto neděli v Srbech proti juniorce pražské Slavie (10.15). Na programu je ještě pět dalších příprav včetně jedné slavnostnější – prvního kola Poháru České pošty s Královým Dvorem.

První mistrák pak čeká svěřence Ivana Pihávka a Karla Příhody v sobotu 10. srpna doma s Louňovicemi (10.15).

Přípravné zápasy:

Neděle 14. července: SK Kladno – Slavia Praha jun. (10.15, hř. Srby)
Středa 17. července: Viktoria Plzeň jun. – SK (18, Zbůch).
Sobota 20. července: SK – Králův Dvůr (I. kolo Poháru České pošty, 17).
Sobota 27. července: SK – Vyšehrad (10.15, Srby).
Středa 31. července: Tuchlovice – SK (18, Tuchlovice).
Sobota 3. srpna: SK – Tatran Rakovník (10.15, Kladno).