Pravdou je, že sešívaní, jimž chyběla v sestavě lehce zraněná hvězda Martin Fenin, si v utkání vypracovali celou řadu obrovských možností. Hlavně Škutka s Vošahlíkem však mířili buď mimo, nebo je vychytal bravurní kladenský brankář Hůla. 

I on ale nakonec čtyři góly dostal. V první půli, do níž naskočilo jedenáct Slavistů majících podle všeho větší šanci hrát za týden proti Olomouci, ho překonal pouze Juhar, zato nástup do druhé části Kladeňákům na umělce v Edenu moc nevyšel. Přežili ale tři obrovské šance a sami udeřili z první vážnější akce. 

To Samek převedl po rohovém kopu, jak pěkně se uí napnout ve vzduchu a zamířit hlavou k tyči. 

Jenže slávistický tlak neustával a další gól tak sice opět vstřelil hostující hráč, jenže Zdeněk Rada se nešťastně trefil do vlastní branky. 

Hosté ještě jednou korigovali, to bylo za stavu 3:1 a byl to opět Samek (z penalty za sražení exslávisty P. Růžičky), ale Pražané se trefili také ještě jednou a skóre zůstalo 4:2. 

"Po hodně nepovedeném představení s Neratovicemi pomohly naše osobní pohovory s hráči. Nebylo možné takhle dál pokračovat a jsem rád, že na Slavii už si nikdo nedělal, co chtěl. Byl to dobrý odpich do další práce," hodnotil duel kladenský trenér Daniel Drahokoupil. 

Spokojen byl hlavně s prvním poločasem, kdy Slavia dala jediný, zato krásný gól po bleskové kombinaci. "To ano, ale usnadnili jsme jim to, vždyť brance předcházela naše standardka, po níž jsme se ale nedokázali vrátit," lehce mrzelo Drahokoupila. 

Jeho tým byl po obrátce pod mnohem větším tlakem. Slavia vystřídala všech jedenáct borců a to bylo znát. "Hlavně s duem Vošahlík - Šimeček jsme měli starosti, ti jim dělali hru. Na druhou stranu jsme dva hezké góly dali. Lépe řečeno druhý byl z penalty, ale té předcházel pěkný protiútok. Radovi vlastní gól nevyčítám, zabraňoval akci soupeře a měl to na dlouhou nohu," dodal kouč SK Kladno. 

Slavia Praha - SK Kladno 4:2 (1:0). Branky: 25. Juhar, 63. vlastní Rada, 68. Hurka, 86. Koreš - 58. a 82. z pen. Samek.

Slavia (I. pol.): Čontofalský ─ Nitrianský, Dobrotka, Bortel, Juhar ─ Petrák, Gecov ─ Mičola, Kisel, Zmrhal ─ Škoda.

Slavia (II. pol.): Rakovan - Dostál, Kolařík, Hubáček, Čonka - Koreš, Hurka, Šimeček, Tusjak - Vošahlík, Škutka. Trenér: Rada.

Kladno: Hůla – Samek, Rada, Vavřina, Štoncner (75. Koiš) – D. Růžička, Procházka, J. Růžička (85. Hanzlík), Tóth, Šimkovský (46. Švambera) – Vodička (46. Rein, 70. Janda). Trenér: Drahokoupil.