Ale zpět k Poříčí. Ač vysoká výhra domácích 5:0 předpovídá jednoznačnou záležitost Hostouně, zpočátku tak nebylo. Hosté v prvním poločase byli v poli vyrovnaným soupeřem, podnikali nebezpečné brejky, kterým ale chyběla finální přihrávka.

Naopak domácí mají ve svém středu exligistu Šilhana, jemuž při návratu do sestavy stačilo málo, aby se dvakrát prosadil. Nejprve se obtočil okolo Vojty na malém vápně, bodlem uklidil míč do sítě (12.) a podruhé se po narážečce pěkně trefil po zemi k tyči (38.). Do poločasu mohl ještě zvýšit Onu-Nsii, ale Kumšta ránu vyrazil. „Nehráli jsme co jsme si řekli. Kluci to udělali vlastně jen dvakrát a byly z toho dva góly," nebyl s první půlkou moc spokojen kouč Hostouně Zdeněk Mužík.

Do druhého poločasu udělali hosté změnu v rozestavění a O. Páv mohl po sólu snížit, ale Hrubý mu skluzem míč ustřelil. Vzápětí Himla vychytal bravurně Kumšta. V 57. minutě se zranil hostům útočník O. Páv po souboji s gólmanem a akcie Poříčí klesly na minimum. Zvlášť když střídající Motlík ukázal po rohu se štěstím, kdo je ve vzduchu pánem – 3:0.

V závěru podnikali domácí brejky a sladce dopadly hlavně pro střídajícího Elmana. Tomu se na podzim střelecky daří a dva dotáhl do úspěšného konce.

„Ze začátku jsme nehráli špatně, i po obdrženém gólu jsme nedotáhli několik brejkových situací do konce, jenže jsme podruhé inkasovali. Věděli jsme, že si musíme dát pozor na Šilhána a on nám dal dva góly," povzdechl si kouč Poříčí Zdeněk Šrom.

Zdeněk Mužík byl rád, že po obrátce už jeho tým dominoval, ale vzhlíží už k dalšímu mistráku v Jílovém. „Připravujeme se moc," usmál se.