Z objektivního pohledu se hrál hodně atraktivní zápas se spoustou šancí na obou stranách a bez jediného polehávání či ošetřování.

V první části se za hlavu chytal hlavně ukrajinský útočník Kladna Nessipbajev, který Čurdův centr nebyl schopen dopravit do branky ani z půlmetrové vzdálenosti.

Když neuspěli ani jeho spoluhráči a na začátku druhé části pohrdl tutovkou Tóth, najednou začalo být plné hřiště hostů. Ty poslal do vedení po rohu Tichoty vysoký  Ivasko hlavou (53.), ale brzy odpověděl nejlepší hráč domácích Švambera, jehož střílenou přihrávku si vrazil do vlastní brány Hucl (59.).

Přesto mohly vyhrát spíš Vary, které si ve zbytku duelu vytvořily čtyři superšance, ale sóly na brankáře Hůlu hráči pokazili, nebo Kladno zachránil fantasticky bek Samek.

Závěr patřil už domácím, ale v nastaveném čase letěla hlavička Novotného kousek vedle a poslední standardku si hosté málem opět vrazili do své branky.

„Bezpochyby jsme mohli vyhrát i prohrát. První půli jsme odehráli výborně, měli dvě opravdu jasné šance, soupeře k ničemu nepustili. Ale ve druhé části to bylo všechno naopak," uznal kouč Kladna Daniel Drahokoupil a našel i důvod, proč najednou Varští udávaly tempo. „Poslali na hřiště Šamánka z Brna. Udělali ho ve čtvrtek, trenér ho neviděl v akci, takže šel až o půli, nicméně nás neskutečně školil," kroutil hlavou Drahokoupil.

Dodal, že tým ztratil pohodu kompletně. V první půli excelující stoper Vavřina začal vyrábět chyby jako na běžícím pásu, zlé chvilky prožila i navrátivší se hvězda Procházka, ze hry vypadli středoví záložníci Čurda s Radou. „Všude jsme byli pozdě, nedostupovali hráče. Na defenzivě musíme ještě tvrdě zapracovat, a pokud naše úkoly nebudou hráči plnit, nebudou hrát. Nicméně šetřit nemohu ani útočníky, protože šancí měli hodně a je stejná chyba, když z nich nedají gól," lamentoval kouč SK.

SK Kladno – 1. FC Karlovy Vary 1:1 (0:0). Branky: 59. vlastní – 53. Ivasko. Rozhodčí: Šedivý – Haleš, Vít. Diváků: 300.

Kladno: Hůla – Samek, Procházka, Vavřina, Hajník – Rouček (80. Cafourek), Čurda, Rada, Švambera – Nessipbajev (57. Novotný), Tóth.

Karlovy Vary: Arkenberger – Gregor, Tůma, Tichota, Hucl – Berecký, Nerad, Ivasko, Jankovský – Tolar (69. Staněk), Benda (46. Šamánek).