Prvních dvacet minut nové sezony odehráli fotbalisté Hořovicka v hluboké defenzivě. Hosté z Kladna líbivě kombinovali, do větší příležitosti je však zkušená obrana soupeře nepustila. A to platilo po celé přípravné utkání hrané na hřišti v Bzové. Naopak Hořovičtí využívali volných prostorů a po zásluze vyhráli 3:0. A mohlo být i hůř, poněvadž dvakrát pomohla kladenským brankářům konstrukce.

„Výsledek v této fázi přípravy vůbec neřeším. Někdo je možná zklamaný, my jsme ale hráli proti silnému soupeři, který má postupové ambice. Možná je dobře, že jsme prohráli, aspoň jsme si po jarní euforii sedli na zem," řekl trenér Ivan Pihávek s tím, že co se týče herní stránky, ukázal se jeho tým v dobrém světle. Dokud tedy měl po náročném týdnu fyzické síly.

Mnohem víc o utkání v němžá se představilo hned několik nových hráčů, se dočtete v pondělním tištěném Kladenském deníku (14.7.). 

Hořovicko – Kladno 3:0 (2:0). Branky: 18. Zítek, 42. Kaufman z PK, 84. Štulik.

Kladno: Obrcián (46. Kolumbič) – Čížek, Veselý, Pechr, Štoncner (46. Neumann) – Holeček (46. Bořík), Procházka (68. Štoncner), Abrham, Stočes (68. Holeček) – Růžička – Kraus (66. Šmucler).