„Doufám, že se to lidem líbilo. Stálo to nějaké úsilí, nějaký čas i peníze. Sto let slavíme my lidé maximálně jednou v životě, tak to snad byl hezký zážitek," usmíval se předseda SK a zároveň starost Doks Jiří Junek.

Snad nejsledovanější byl duel Doks s Rytíři. Ti přivezli skutečně hvězdnou sestavu, kterou hlásili už týden dopředu.

Nejsledovanější byl Marek Židlický, ale konkurovali mu Pepík Zajíc, bráchové Vejvodové, táta Tatíček se synem. K tomu ikony kladenského fotbalu Honza Suchopárek s Pavlem Drskem.

A třeba i borci hájící barvy Kladna v těžkém období na přelomu tisíciletí, Michal Havel s Jirkou Kamešem. Oba pořád ve vynikající fyzické kondici. „Teď se konečně sportem bavím," smál se Michal Havel a jeho přítel Jirka Kameš, který denně šlape desítky kilometrů na kole, si pochvaloval pohodu v rytířském ležení.

„Za nás to tak nebylo. Teď jsou výborní kluci ve vedení a v týmu už není tolik Pražáků, kteří za nás chodili do Kladna jen když je nikdo nechtěl," povídal.

Jeho tým i přes výtečný výkon gólmana Doks Pelce vyhrál 3:1. Nejhezčí branku dal Michal Havel, nejlepší přihrávku ten samý muž (Honzovi Eberlemu), nejhezčí slalom předvedl Petr Tatíček mladší a nejkrásnější pas na 50 metrů Honza Suchopárek.

Ještě ani nedokopl a už přesně křikl, že míč přistane u nohou Jirky Kameše.

Jó, když to někdo umí, tak ostatní …

Doksy byly vytrvale povzbuzovány hlavně spíkrem odpoledne Vlastou Korcem, jenže v poslední minutě nedaly ani penaltu a radost udělala fanouškům teprve přípravka, která přemohla po bitvě malé Lhoťáky.

Pak už byl čas slavnostních okamžiků. Nejprve přišli k narozeninám blahopřát šéfové okresního svazu fotbalu – sekretář František Běhounek a místopředseda Adam Kindl, kteří přinesli i hezkou vázu.

„Před Doksy klobouk dolů za to, jak dělají nejen dospělý, ale i mládežnický fotbal," uznale prohlásil bývalý šéf svazu Běhounek.
A šlo se na křest! Miroslav Oliverius sepsal pro Doksy (tak jako pro iks dalších sportovních týmů z Kladenska) krásnou knížku mapující zdejší fotbalovou historii.

„A s křestem si poradil jako intelektuál – pivo na ni vlil tak, že se knihy sotva dotklo," smál se Vlasta Korec.

Následoval ještě duel Doksy proti internacionálům ČR, kteří však domácím nedali ani gól a brankou Karla Fišera podlehli 0:1.
A co do další stovky přeje dokeskému fotbalu Jiří Junek? „Hlavně zábavu, a když půjde o výsledky a je to víc napínavé, tak i zmizení faktorů, které bych asi nejen já z fotbalu vymýtil. Pak to bude bavit hráče i fanoušky," dodal dokeský předseda a starosta.

Fotogalerii z odpoledne v Doksech si prohlédněte i ZDE

Oslavy 100 let fotbalu SK Doksy.