V tabulce jsou sedmí na skóre horší než jejich poslední sok a pražští Wizards. Polepšit si mohou už ve čtvrtek, kdy posvátečním utkání hostí od 20.00 hodin ve středočeském derby Malibu Mladá Boleslav (9.).

Na Vysočině byl trenér Jiří Veselý konečně spokojený. "Jednoznačně jsme si výhru zasloužili. Jediné, co mě mrzí, je neproměňování šancí. Tentokrát jsme jich měli strašně moc," řekl s tím, že na jejich straně byla i vyšší kvalita v brance. "Musím říct, že nás podržel Tetour," pochválil gólmana, který ve fotbale hájí branku Hostouně.

Domácí dokázali po změně stran srovnat na 2:2. "V tu chvíli jsem si řekl, že kdo dá gól, tak si to uhraje. Naštěstí jsme ho vstřelili my," uvedl kouč Satanů a ocenil, jak jeho svěřenci zkušeně odehráli zbývající minuty, v nichž dvakrát ztrestali power play hrajícího protivníka.

V utkání padla jediná žlutá karta a podruhé v sezoně ji obdržel kladenský trenér Veselý, který se pět minut dohadoval s rozhodčím.

"Neshodli jsme se na pravidlu o dresu hráče brankáře při power play. Tentokrát jsem měl pravdu, což mi potvrdili prvoligoví rozhodčí," konstatoval.