Slavné výročí si s řadou hostů připomněli v sobotu na hřišti Na Vysokém, které se po desetiletích bojů na prašné škváře proměnilo v posledních letech v krásný fotbalový areál s pěkným trávníkem. Ve III. třídě, kam místní borci po dlouhých letech slavně postoupili, sotva najdete lepší.

Dubské výročí se neslo ve skromném, avšak o to milejším duchu. Na kopec nad Dubím nezavítala známá fotbalová jména či celebrity ze společenských rubrik, jak je v posledních letech zvykem. Dubští upřednostnili setkání současných a bývalých členů i příznivců klubu, kteří si měli o čem povídat. Však se toho za sto let událo hodně. Čerpat mohli také z buletinu, dalšího vydařeného sportovního dílka Miroslava Oliveriuse.

V permanenci bylo i hřiště, kam zavítal Baník Švermov, jeden z tradičních soků dubské historie a v nové sezoně jeden ze soupeřů Slovanu ve III. třídě A. Domácí se k výročí sešli v plné síle a svého soka, který hrál v kombinované sestavě, porazili po pěkném výkonu bez problémů 3:0 (3:0). Naznačili tím, že by mohli být štikou soutěže. Na výhře se góly podíleli střelci R. Duda, Tuan a Větrovec.

Dubští budou mít v nové sezoně také béčko, což je v době, kdy se rezervy spíš ruší, další důkaz, že zdejší fotbal jde i díky pěknému stadionu nahoru.

V premiéře se mu postavila stará garda, která musela mít nafukovací šatnu, bývalých dubských borců se sešlo sedmadvacet! Ze hřiště sice odešli poraženi 4:5 (0:3 – A. Kohout, Šlanc, Škorňa, Konrád – Bazdžo 2, Vidlička, 2, Slezák), podstatné je, že se potkali kamarádi. „Sešlo se hodně, hodně Dubáků, kteří tady kopali. Jedním slovem to bylo úžasné," řekl asi za všechny střelec poslední branky duelu béčka s veterány Václav Konrád.

Fotbalová elita Slovanu Dubí slavila 100 let fotbalového klubu.

Společné foto Dubí a hostů ze Švermova. Foto: Miroslav Oliverius

Fotbalová elita Slovanu Dubí slavila 100 let fotbalového klubu.

Stará garda Slovanu Dubí. Foto: Miroslav Oliverius

Fotbalová elita Slovanu Dubí slavila 100 let fotbalového klubu.

Béčko Slovanu Dubí. Foto: Miroslav Oliverius