Mladí Češi se na západním pobřeží sladké Francie, poblíž slavné pevnosti La Rochelle, kterou svého času bránili i Tři mušketýři, utkají s těžkými soupeři. Už dnes, v úterý 26. března narazí na Wales, o dva později na Mexiko a v sobotu na Japonsko. Pak si ještě zahrají zápas o umístění.

Páteční trénink na Velké Dobré, která v poslední době poskytla útočiště už několikátému reprezentační výběru, měl švih a grády. „Jestli chceš, tak po tréninku si můžeš vzít z pytle jeden míč a můžeš se s ním mazlit celou noc,“ naznačil asistent Tomáš Kulvajt jednomu z hráčů, že předržovat míč se nenosí ani na tréninku. A když druhý z jasné pozici překopl branku, okamžitě si bývalý borec Bohemky nebo Mladé Boleslavi dobíral také jeho: „Ty si asi ze Slavie zvyklej na vyžehlenou umělku, viď?!“

Nejlépe znal prostředí Pavel Drsek, odchovanec kladenského fotbalu, který se v kariéře vyšvihl až do Bundesligy. Nyní je koučem reprezentace U16, kde mu dělají parťáky další výborní hráči minulosti – kromě zmíněného Kulvajta také ex-ostravák Radek Slončík.

Čeští kluci mají ve Francii co napravovat, v lednu se jim totiž podobný turnaj v Turecku moc nepovedl a postupně prohráli 0:1 s Řeckem, 1:2 s Irskem a 0:2 s Tureckem.

Mezi slavnými fotbalovými destinacemi Nantes a Bordeaux to snad bude lepší, držíme palce!