Považte že odchovanec Kladna David Čížek stihl odehrát v rodném dresu dvě druholigová utkání, pak si zkusil v modrobílých barvách rok v České fotbalové lize, aby následně zakotvil na jeden a půl sezony v juniorce Příbrami!

To ještě není všechno. V zimě se vrátil domů, ovšem jen na pár dní přípravy, stihl si však zahrát turnajový zápas s mladším bráchou Jakubem, každý na jedné straně obrany. Pak ale přišla nabídka z Roudnice nad Labem, kde odehrál třetiligové jaro.

Cestování z domovského Brandýsku je nejspíš Čížkovo hobby a jeho oblíbenou destinací se stává Polabí. V sobotu si připsal třetí druholigový zápas. Nastoupil k němu za nováčka soutěže – Kolín, kde bude hostovat ne z Kladna, ale z Roudnice, kam ho SK prodal. Pro Davida to byla poměrně nečekaná informace, poněvadž předpokládal, že bude uvolněný na hostování.

„Na hostování jsem i v Kolíně, protože jsem letos už jednou přestoupil," uvedl ´Číža´, který se na první kolo II. ligy nesmírně těšil. Nečekal na ně nikdo jiný než ještě na jaře prvoligové Znojmo.

„Byl jsem natěšený a bál jsem se, že před utkáním nebudu moci usnout," přiznal s tím, že proti týmu z města okurek drželi většinu času balon, efektivita však byla na straně zkušeného protivníka. Po porážce 0:4 tak nebude na kolínskou premiéru vzpomínat v dobrém.

Kolín postoupil do druhé ligy po třinácti letech a přes debakl 1300 diváků v hledišti ani nereptalo. „Prý jsme podali sympatický výkon a hráli dobře. Měli jsme dát na začátku branku my, pak by zřejmě utkání vydalo jinak," mínil Čížek, který odehrál celé utkání na pravém beku. Na kraji obrany hrál i v přípravě a dokonce vstřelil v poháru České pošty jeden gól Trutnovu (3:0).

Do utkání se Znojmem nezasáhl Jiří Kabele, který v Kolíně hostuje z Kladna. Možná si zahraje za farmu na Vyšehradě, kde budou hrát borci, kteří se nejdou do nominace na druholigový zápas.