V tomto případě je tou potřebnou malá Nikolka, dcera někdejšího skvělého hráče a člověka Michala Ježka, jenž tragicky skonal na fotbalovém hřišti.

Letos přijeli jeho památku uctít kromě skvělých hokejistů také báječní fotbalisté v čele s ex-ligovými Kladeňáky, ale i Markem Suchým nebo Marcelem Gecovem.

Právě on byl nakonec jazýčkem na vahách v celkovém pořadí turnaje, když svými góly dotáhl k triumfu Tým Ondřeje Pavelce (na snímku s Nikolkou, její maminkou a hlavním pořadatelem Milanem Cimrmanem) s Jirky Tlustým a Sekáčem nebo Radkem Smoleňákem. Druhý skončil těsně tým legendárního Pavla Patery (díky výhře Pavelcova mužstva nad Knovízí na pokutové kopy v posledním zápase), třetí Slaný, čtvrtá Knovíz a pátý Tým Václava Skuhravého.

Částka pro Nikolku se odvíjela tradičně ze vstupného a následné dražby dresů. Mezi šesti stovkami diváků se vybralo 129 tisíc korun!

Nejvíc (25 tisíc!) paradoxně za předuzené sele, které pořadatelé připravili a večer se snědlo při zábavě, kde také bylo spousta lidí a zakončil ji parádní ohňostroj.

Hodně peněz se vybralo třeba za rukavice Pavla Patery, s nimiž vyhrál svoje první MS 1996, drahý byl také dres brankáře fotbalové Sparty Davida Bičíka (během turnaje dal gól hlavou!) a hokejka Jiřího Sekáče.

A samozřejmě dresy Ondřeje Pavelce a Jiřího Tlustého, ty byly navíc podepsané všemi hvězdami.

„Podle mě byl i letos memoriál úžasný, přijela spousta známých tváří a lidé si to užili. Skvělý byl fotbal, zábava po něm i večerní ohňostroj," těšilo Jakuba Andrýska, který s kolegy z agentury zastupující sportovce (MLM Sport) akci spolupořádal a sám si zahrál v mužstvu Pavla Patery.

Pořadí turnaje: 1. Tým Ondřeje Pavelce, 2. Tým Pavla Patery, 3. SK Slaný, 4. Sokol Knovíz, 5. Tým Václava Skuhravého.

Děkujeme vedení fotbalového oddílu Sokola Knovíz a všem jeho členům za velice kvalitně uspořádaný benefiční fotbalový turnaj – Memoriál Michala Ježka. Rovněž děkujeme všem mužstvům, která se turnaje zúčastnila.

Děkují manželka, dcera Nikolka, rodiče a ostatní příbuzní!