V dresu Knovíze, kam Necida zlákal kamarád Marek Suchý (Basilej), jenž se do vesnice u Slaného přiženil, dal spoustu branek a přispěl k obhajobě prvenství v turnaji, v němž za sebou Knovízáci nechali i hokejové hvězdy.

Necid byl nejvíc vidět také při tradiční dražbě dresů, jejíž výtěžek putuje na konto Nikolka, což je dcera Michala Ježka, který před devíti lety skonal přímo při fotbalovém duelu své Knovíze v derby utkání v sousedních Pcherách.

Tomáš Necid vydražil dres hokejového brankáře Ondřeje Pavelce z New Yorku Rangers po boji s kapitánem domácích fotbalistů Radkem Dudou – získal ho za 20 tisíc korun.

Hned po skončení turnaje pak za Pavelcem pospíchal a nechal si dres podepsat.

„Jsem rád, že jsem přijel, bylo to super! Byl jsem akorát po dovolené. Zahráli jsme si, užili si zábavu a obhájili jsme!“ smál se nad triumfem Knovíze, za kterou nastoupil spolu s českým reprezentantem a oporou Basileje Markem Suchým a také dalším kamarádem ze Slavie Milanem Černým.

„Jsme kamarádi a s Markem jsme trávili dovolenou na Krétě. Tam jsme potrénovali a všechno dohodli,“ smál se Necid.

Toho nerozhodilo ani možná trochu nečekané dřívější ukončení působení v mateřské Slavii, která na něj neuplatnila opci a vrací ho do klubu, kde už hrál a kde vlastní jeho práva – do tureckého Bursasporu. „Nic mě nerozhodilo, já jsem pozitivní člověk. A vždycky se na všechno těším. V Turecku mám ještě rok smlouvu, tak se tam vracím,“ usmál se někdejší reprezentant, který kdysi byl jenom krůček od angažmá v SK Kladno, kam ho jako mladíka chtěl v roce 2008 pustit Slavia.

Kladenské vedení už si bylo jisté, že Necid přijde, ale pak se ukázalo, že ve fotbale není do poslední chvilky nic jisté a Necida získal tehdy mocný šéf Jablonce Miroslav Pelta.

Necid pak za jaro nastřílel klubu ze Střelnice ve třinácti zápasech pět gólů. A odstartoval zajímavou kariéru, během níž prošel šest evropských ligových soutěží.