„Je to k vzteku. Konečně to u nás nabralo směr, jaký chci. Aby lidi od nás viděli kvalitní fotbal a chodili na něj. Poslední dvě kola jich přišlo hodně,“ smutně konstatoval 30letý Nedvěd.

Ve středu se při vedení míče dostal do presu dvou hráčů soupeře a pak už si jen pamatuje bolest v ruce, kterou si přivodil nekontrolovaným pádem. Důsledkem je zlomená vřetenní kost (silnější kost mezi zápěstím a loktem).

„V nemocnici ve Slaném se mi ji pokusili srovnat, ale nešlo to. Proto za chvíli odjížím na operaci do Střešovic, kde mi to vyřídil můj spoluhráč Tomáš Henlín, jenž tam pracuje jako lékař. Mám k němu plnou důvěru,“ uvedl borec, jenž většinu dospělé fotbalové kariéry strávil v divizní Přední Kopanině. Hodně toho ale odkopal i v SK Kladno a jako mladý v SK Slaný.

Podobný fotbalový osud má také jedomělická letní posila Jan Charvát, jehož ale může každou chvíli zradit koleno. Z pražského celku přišel i elitní střelec Jan Horák.

Právě tato osa je z velké části strůjcem současných úspěchů Jedomělic, byť se zraněními zápolí od začátku sezony.

Pokud se tito tři na hřišti sejdou, tak je tato osa na třetí třídu nadstandardně silná. „Když naši spoluhráči vidí, že to někdo umí, dostávají větší chuť. Pak přichází dobré výsledky,“ mínil Nedvěd, jenž se obává, že jeho zranění by mohlo atmosféru v týmu ovlivnit.

„Doufám, že jsem sezonu neskončil. Kluky jsem přivedl já. Teď, když nebudu, mám obavy, co se stane,“ přiznal s tím, že při sobotním utkání s Velvary B bude chybět i v ochozech.

„Třeba Horák se určitě zdravě naštve, doufám, že to bude platit také u jiných,“ přál si Nedvěd.

Jedoměličtí mají v kádru pět hráčů na hostování, což by mohlo výrazně zasáhnout do rozpočtu klubu. Ozývají se tudíž hlasy, které jim prorokují brzký konec úspěšného období.

Klubovou pokladnu ale většina z nich stojí minimum. Třeba Radek Sokol se Zdeňkem Novákem z pražské Dukly, zde hrají už několik sezon. Kdysi je přivedl bývalý kanonýr Tomáš Nový. Hostovačky si ale víceméně vyřizují sami. Nejdražší položkou tak je mladý Michal Chvoj ze Zichovce.