Oslava byla skvělá i díky jednomu velkého dárku pro celý Baník – byla mu udělena téměř třináctimilionová dotace na pokládku nové umělé trávy na vedlejším hřišti.

Oslava začala benefiční duelem starých gard Švermova a Velké Dobré, vašemu srdci nejbližších klubů. Povedla se?

Zápas proběhl, jak jsem si představoval – ve velké pohodě. Hrál jsem ho celý za Velkou Dobrou, kde jsem kopal patnáct roků vlastně od chvíle, co jsem skončil v ligovém dorostu Kladna. Skončil jsem tam ve 33 letech a výsledek byl 3:3, takže ve znamení trojek. Gól mi nechali dát z penalty, což není jen tak, protože aby mi ji Buben (Miroslav Bubeník) nechal kopnout, to se málokdy stalo. Vlastně nikdy (smích). Nastoupili všichni, co jsem si představoval, další blízké duše dorazily na oslavu. Krásný pocit.

Jakou máte na Velkou Dobrou nejlepší vzpomínky?

Určitě když jsme postoupili do nejvyšší krajské soutěže – přeboru. Ono vůbec těch prvních pět let, kdy jsem tam přišel, tam byla neuvěřitelná parta. Ať už to byli Buben, Zlaťák (brankář Zlata), Honza Reichl, Vlasta Hrubý nebo předseda Láda Dufek. Tenkrát byl nový a táhne to také vlastně doteď.

Přesto jste ve třiatřiceti zamířil do rodného Švermova, kde jste se ale postupně stal předsedou klubu a s novým vedením se vám daří velké věci. Dohromady jste dali hřiště, mládež, dospělé držíte v přeboru.

Pro nás bylo důležité jako první hřiště, teď máme hezké. A budeme mít ještě jedno, protože už mohu prozradit dobrou zprávu nejen pro Baník, ale pro celý kladenský fotbal – od 15. srpna začínáme budovat na vedlejší ploše hřiště s umělým povrchem. Bude mít velké rozměry, osvětlení a máme z toho obrovskou radost.

Gratuluji, ale kde jste na takovou akci vzali peníze?

Největší částku se nám povedlo získat ze státního rozpočtu, je to 9 milionů a tři sta tisíc. Zbytek už máme schválený radou města Kladna, to jsou tři miliony a šest set tisíc, abychom byli schopni umělku osvětlit.

Skoro třináct milionů, to už bude komfortní hřiště!

Musí to být někde znát. My už bychom v polovině listopadu měli kolaudovat, od ledna se na hřišti začne hrát. Prostor tam musí dostat hlavně mládež, která je pro nás v Baníku stěžejní, ale samozřejmě i dospělí. Budeme pořádat turnaje a prvního zájemce už máme – pochopitelně je to Velká Dobrá.

Za sedm let práce se tedy můžete pochválit, ale co zázemí? Kabiny by také snesly nějaký nový kabát?

Všem, co se kolem švermovského fotbalu motají, patří dík. A když se povede taková věc, jako s tou umělkou, to nalije novou krev do žil. Mohu slíbit, že vše proinvestujeme tak, jak se má, řádně vyúčtujeme. Hlavně nesmíme udělat nějakou hloupou chybu, aby nám to pak neplnili. Co se týče zázemí, máme jeho opravu v projektové dokumentaci a pan primátor (Milan Volf) přislíbil, že by město mohlo nějak participovat. Už proto, že se nám se povedlo dostat peníze ze státního rozpočtu.