Těžké utkání sehráli o víkendu starší žáci do patnácti let na hřišti Motorletu Praha. Soupeř se na Kladno velmi dobře připravil především důraznou hrou v osobních soubojích. Nejvíce to pocítil Jakub Kubů, který si po jednom z nešťastných pádů vykloubil rameno a ještě utrpěl dvě zlomeniny v daném kloubu. „Jakubovi přejeme všichni brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště," řekl Jakub Andrýsek, šéftrenér kladenských žáků.

V utkání šli hráči Kladna v desáté minutě do vedení brankou Kárníka. Další šance se však hostům proměnit nepodařilo a domácí pět minut před koncem zápasu vyrovnali. „Povedl se nám vstup do utkání, bohužel jsme nepřidali druhý gól. Postupem času začal soupeř díky velmi důrazné hře vyrovnávat hru," uzavřel Andrýsek.

Starší žáci SK Kladna jsou po pěti kolech se třinácti body na třetím místě. Na první Sokolov a druhý Most ztrácejí dva body. A právě Sokolov přivítají kladenští hráči v sobotu doma. Utkání o první místo v České lize starších žáků začíná na hřiště Nova Kladno v 10:00.

Čtrnáctka vyhrála na Motorletu vysoko 6:1. Výsledek se však nerodil vůbec snadno. Hosté vedli po poločase pouze 1:0 a předvedená hra nenasvědčovala vysoké výhře. „První půle byla v režii domácích, kteří nás přehrávali. Do druhého poločasu jsme však nastoupili s patřičným nasazením a byly lepším týmem," hodnotil Jiří Dušek, trenér Kladna.

I B žáci SK Kladna jsou v tabulce na třetím místě, když na vedoucí Teplice ztrácejí dva body. Sobotní domácí utkání se Sokolovem hraje čtrnáctka od 11:45.

Česká liga starších žáků – U15
FK Motorlet Praha - SK Kladno 1:1 (0:1). Branka Kladna: Kárník.

Sestava: Vokoun – Kott, Kadar, Abrham, Procházka – Kárník, Kubů (52. Sekanina), Pihrt, Čech – Mráček, Haifler.

Česká liga starších žáků – U14
FK Motorlet Praha - SK Kladno 1:6 (0:1). Branky Kladna: Kotouček 2x, Dáňa 2x, Rohla, Hrbek. 

Sestava: Pokorný – Linhart (15. Studenovský), Rohla, Jizba, Jůza - Moravčik (36. Hlaváček), Dáňa, Drozda, Dejčmar (50. Stříska) – Kotouček, Jansa (36. Hrbek).

Na hřišti Motorletu Praha se představili v neděli i mladší žáci SK Kladno. Třináctka zvládla zápas velmi dobře a vyhrála 9:2. „Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Jsem především spokojen s předvedenou kombinační hrou," chválil své mužstvo Jaroslav Hrubeš, trenér Kladna.

Premiérového vítězství v soutěži se dočkali také mladší žáci do dvanácti let. Nad Motorletem vyhráli 7:6. Utkání se střelecky povedlo především Kronusovi, který vstřelil čtyři branky. „Poprvé jsme se semkli v tým a bojovali o každý míč. To nám také přineslo první body v soutěži," hodnotil Milan Novák, trenér Kladna.

Mladší žáci hrají v neděli doma s Chomutovem. Třináctka začíná v 10:00 a dvanáctka v 11:45.

Česká liga mladších žáků – U13
FK Motorlet Praha - SK Kladno 2:9
Branky Kladna: Šrédl 2x, Šnobl 2x, Pospíšil 2x, Hrubeš, Jeřábek, Mačura

Sestava: Smrkovský – Kozár, Švejda, Strnad, Donát, Krejčí, Devera, Pokorný, Loffelmann,
Šnobl
Plecitý – Šrédl, Hrubeš, Jeřábek, Mačura, Zíka, Klíma, Pospíšil, Halász

Česká liga mladších žáků – U12
FK Motorlet Praha - SK Kladno 6:7
Branky Kladna: Kronus 4x, Slabý, Měřínský, Kolářský

Sestava: Šašek- Kolářský, Tyban, Bezděka, Veiner, Kronus, Fous, Baruzzi, Vacínek, Čermák
Cimrman - Sviták, Chaloupka, Solár, Zahrádka, Lunger, Měřínský, Tomi, Slabý

Petr Maňkoš