Možná namítnete, že už to udělal několikrát, ale nyní tvrdí, že jeho rozhodnutí je definitivní a neměnné. „Hlavně kvůli kamarádům. Už několikrát se mi skládali na dárek ke konci kariéry a teď už prý nic dalšího dávat nehodlají," směje se hráč, jehož by si měla začít všímat Guinessova kniha rekordů.

V posledním kole III. třídy se jeho současný klub Novo proti Buštěhradu trápil, vysoko prohrál, ale branku přece jen dal. A jakou! Právě čerstvý pětasedmdesátník Honza Abrham udělal protihráči kličičku a zpoza vápna trefil dokonale šibenici. „Neskutečné," kroutili hlavou přítomní.

Jenže byl to asi opravdu poslední soutěžní gól v podání legendárního odchovance sousedního Slovanu. Právě tam totiž v pátek 2. července kariéru završí benefičním zápasem. Nebude ledajaký. Jeho jedenáctku budou tvořit téměř samí Abrhamové (synové, vnuci, synovci a jejich děti), a když jsme u fotbalu, nesmí chybět i jeden černoch, toho přece postavil už kdekdo.

„Nás by jedenáct bylo, ale můj syn Roman bude pracovně mimo, tak nám dohodil kamaráda Aleše Brázdila. A to je černoch, i když se narodil v Česku," usmívá se Abrham, proti jehož Klapzubově jedenáctce doplněné ještě o Tomáše Procházku z SK Kladno se postaví ikony Slovanu vedené Petrem Šálou, Tondou Pelcem, Jardou Taušem, Tomášem Suchopárem či bratry Tyburcovými.

Začíná se v 18 hodin a bude to pořádná bitva se spoustou legrace.

Přijďte se podívat!

Abrhamova jedenáctka: Aleš Brázdil – Jan Abrham nejst., Tomáš Abrham (synovec), Tomáš Abrham ml. (syn synovce), Marek Abrham (synovec) – Andrea Abrhamová (neteř), Tomáš Abrham (vnuk), Miroslav Abrham (bratr), Tomáš Procházka – Jan Abrham (vnuk), Filip Abrham (syn synovce), Jakub Abrham (vnuk).