Honza Abrham se loučil s kariérou už několikrát. Jedna z nejzajímavějších fotbalových postaviček na Kladensku se ale pokaždé vrátila a letos na konci jara v dresu Nova Kladno dokonce skórovala parádní brankou. Ta prý bude už opravdu poslední mistrovskou, odchovanec Slovanu si právě na jeho hřišti střihl v pátek benefici na rozloučenou.

Rozlučka to byla stylová, vedle Honzy nastoupili v jeho jedenáctce téměř samí Abrhamové. Brácha, syn, vnuci, synovcové i jejich děti. 

Na druhé straně se dala dohromady jedenáctka srdcařů z domácího Slovanu. 

Na Abrhamovce ale Slovan neměl, prohrával už 0:5, aby se zmátořil třemi brankami v závěru, a kdyby Petr Šála nedal nemožné, možná by to skončilo i remízou. Místo toho přišla už zmíněná penalta Honzy Abrhama a skončilo to 6:3.

„Mně se rozlučka líbila snad nejvíc ze všech. Byla taková komfortní, skvělé počasí, trávníček, přišlo hodně lidí. Všem moc děkuju," povídal dojatý Honza, chlap, který si fotbal v kariéře zdaleka neužíval jen jako hráč, ale možná hlavně jako trenér mládeže. Což je jeho největší odkaz i směrem k rodině.

Té byl věnován i slavnostní odchod ze scény - kamarádi mu na Slovan objednali luxusního Rolls Royce. Projížďka s manželkou byla určitě nádheným zážitkem. 

Celý článek a velký rozhovor s Janem Abrhamem čtěte v pondělním vydání Kladenského deníku (4.7.)