Osud nepřesného, ale bojovného zápasu se naplnil velmi brzy. Už v 5. minutě byl ve vápně faulován Kovařík a kapitán Moc poslal Novo z penalty do vedení. Jiný gól už v utkání nepadl.

Na hodně těžkém terénu se spíš bojovalo, než aby se hrál fotbal. Na druhou stranu nuda to nebyla, obě mužstva dřela, Novo možná ještě víc než soupeř. Ten byl zase fotbalovější a postupně dostával domácí pod větší a větší tlak. Hlavně po obrátce, ale už předtím měl velké šance, ty ale Zlata vyškrábl.

Kladenští občas nepříjemně zaútočili, jenže hlavně Kovařík měl v koncovce smůlu, pokazil dvě obrovské šance. Ta v poslední minutě ho mrzela už jen chvilinku, sudí totiž hned duel ukončil. „Bojujeme o každý  bod, pereme se zápas od zápasu. Jsem rád, že to konečně přišlo, ale musíme ještě přidat další body," dobře si uvědomuje kouč Nova Pavel Filip, jenž si hodně pochvaluje příchod Zlaty do brány. „Ohromně to pomáhá v tréninku, ale samozřejmě i v zápase, kde stáhne bezpečně hodně centrů a chytí i něco navíc," smekl Filip klobouk před gólmanem.

Zlata měl jediný problém, když si v závěru neporozuměl s beky, Machuta ho obešel, ale místo rány do prázdné brány se najednou se zjevil Kříček a merunu mu ukopl.

To se hosté zlobili jen na sebe, jinak ale lkali i na rozhodčí. Zejména poté, co si obránce Filip ve vápně možná sám nastřelil ruku. „Já si na rozhodčí nestěžuji. To hlavní je v nás, nemáme prostě kvalitu na to, abychom takový duel otočili. Zklamáním jsou pro mě hlavně mladší hráči. Vsadili jsme na některé, co prošli ligovým Kladnem (Bambur, Jánoš, Machuta – poz. red.), ale ti svou historii na hřišti neprokazují. Hráči se u nás mají dobře, ale to nemusí platit donekonečna, protože ti, co se starají o fotbal i v týdnu, nedostávají adekvátní odměnu v podobě výsledků," hovořil zklamaně manažer klubu Štěpán Sádecký.

Ten pro jarní část uvažuje, že si stáhne z hostování některé hodně kvalitní útočníky, hlavně P. Čápa a Marce. Oba o víkendu střelecky řídili, Čáp v dresu (2 góly), Marc v Louňovicích (rozhodující branka).  „Ještě je čas, mužstvo dobře trénuje, ale zatím je někde zakopaný pes. Chybí nám, aby mladí – když na ně někdo nastoupí důrazně, dokázali sami ještě přidat něco víc," dodal zklamaný Štěpán Sádecký.