POLOČAS SNŮ

Hřebečský vedoucí týmu Adam Kindl označil první poločas zápasu na hřišti rezervy rakovnického Tatranu jako nejlepší, který zažil za působení Hřebče v B. třídě.
„Neprohráli jsme snad ani jeden souboj, měli jsme výbornou přechodovou fázi a tomu i odpovídá výsledek do poločasu (5:0)." K pravidelným střelcům Faktorovi (2) a Klavíkovi se tentokrát přidali Kujal a Kolařík. Po pauze se utkání pouze dohrávalo, úroveň hry hostů přeci jen poklesla a Rakovníku se povedlo snížit těsně před závěrem na 1:5.

VÝHRA SE POČÍTÁ

Libušín uhrál na hřišti nováčka v Trubíně povinné vítězství a udržel tak domácí na posledním stupínku. Střelec druhé branky Lukáš Křenek výhru nijak nepřeceňoval. „Měli jsme zde uhrát víc, co se týká rozdílu skóre i předvedené hry," přiznal útočník Libušína. Svoji branku označil jako hodně netypickou, hlavou se trefil prý po několika letech. První gól hostů vstřelil už v 7. minutě Abrham, závěrečnou branku na 3:0 zařídil v poslední desetiminutovce Sejtarija.

VELKÝ OBRAT

Doksy přijely získat první jarní body do Zlonic a v první půli se jim herně vedlo, hlavně zásluhou Větrovce, který po hlavičce do břevna ve 12. minutě prostřelil brankáře a následně (24.) s pomocí tyče zvýšil.

Naopak domácí Bakoš dvakrát zblízka minul. Šance na zvýšení náskoku odmítli znovu Větrovec a těsně po přestávce Stuchlý, za což Doksy nakonec zaplatily. Po snížení Švarce z penalty (57.) srovnal zblízka Gil a nesmírně cennou výhru v poměru 3:2 pro Zlonice trefil těsně před koncem po hezké akci Vimr.

Domácí trenér Michal Špeta pochválil svoje svěřence za zlepšenou druhou půli. „Zestárnul jsem o pět let. V kabině byl o pauzu trochu vítr, protože jsme už body potřebovali, ale kluci to nezabalili a nakonec se zadařilo." Dokeského sekretáře Stanislava Machulku mrzelo, že jeho tým nevyužil možností v době, kdy byl lepší. „Tříbranková ztráta by se domácím těžko doháněla," prohlásil.

PÁLIL ANDRUCHOVIČ

Dobrá zahájila utkání s béčkem SK Rakovník nervózně. Po brance Andruchoviče (22.) se uklidnila a začala soupeře přehrávat. Trenér Vlastimil Hrubý po utkání litoval neproměněného brejku Hovorky.

„Mohli jsme zvýšit ještě před pauzou, jakmile se nám těsně po půli podařilo dát na 2:0, už to bylo na jednu bránu," řekl. Krajní halv Andruchovič nakonec dosáhl při vítězství 5:0 na hattrick. Nejhezčí branku vsítil technickým obstřelem brankáře. Jarní střeleckou šňůru prodloužil jedním gólem Porazil.

KONCERT NEUBERGERA

Unhošť přivítala v odvetách dosud stoprocentní Mšec a zvítězila překvapivě vysoko.

Předseda klubu Martin Šimáček k rozdílu ve skóre podotkl: „Výsledek úplně neodpovídá průběhu. Dali jsme pět gólů snad ze šesti střel, spadlo tam vše, na co jsme sáhli." Střelecky zazářil Neuberger, autor čtyř branek. Tři z nich vsítil nohou, první krásnou střelou zpoza vápna po odraženém míči a jeden hlavou. Zbývající branku zaznamenal Korpa. Mšec snižovala na konečných 5:1 ze správně nařízené penalty.

DO TŘETICE DOBRÉHO

Potřetí v řadě hrál Braškov s aktuálně posledním týmem tabulky. Tentokrát konečně úspěšně, ve Hředlích dokázal zvítězit 4:2. Od 10. minuty hosté prohrávali, potom trefila ve vápně hředelská kopačka obličej Repaského a Jaroš z penalty vyrovnal (33.). Postižený hráč však musel na šití.

Střídající Šebesta ještě do půle otočil stav. Ve druhém dějství se prosadil znovu Jaroš a po snížení Hředel skóroval i potřetí, z další penalty. Trenér Jaroslav Želina si postěžoval, že přišel o další dva zraněné hráče. „Penalty byly jasné. Pověstný domácí důraz dnes bolel, za tři body jsme ale rádi."

ZTRÁTA KLOBUK

Klobuky podlehly Hýskovu 1:2. V první půli byly o něco lepší, a také se dostali po brance jarního střelce Svobody do vedení, ale po pauze převzali otěže zápasu hosté. Trenér Jindřich Čížek označil zápas za remízový. „Výsledek mohl být klidně opačný, před rozhodující brankou hostů jsme nevyužili dvě velké příležitosti." Vítěznou branku vstřelil Hýskov z penalty (86.), navíc potrestané vyloučením po druhé žluté kartě. „Penalta byla," uznal Čížek.

Aleš MORAVEC