Všechny góly padly v první půlhodině. Nejprve po rohu přesně hlavičkoval velvarský špílmachr Holub, pak prohrál brankář Měsíček souboj se Zachariášem, jenž rovněž hlavou vyrovnal. Vítězná branka hostujícího celku stála za to. Záložník Tenkl z 30 m vymetl zadní horní kout Pettikovy branky.

Poločasové skóre odpovídalo poměru sil, přičemž si Velvary málem daly vlastence, když Obrtlíkova hlavička skončila na tyči, aby následnou tutovku lapil Měsíček Roučkovi.

To nebyl poslední souboj těchto borců. Po změně stran znovu vycházel jako vítěz brankář hostů, a když už byl překonaný, pomohla mu po krásné hostouňské akci tyčka. Potom se ještě dvakrát blýskl při jednom závaru, jenž udělala hlavička střídajícího Šilhana. "Kluci se spíš do mě trefovali, pokazil jsem si to ale prvním gólem. Útočník byl v souboji silnější. Jsem rád, že jsem udržel nervy a nesesypal se," uvedl Jiří Měsíček.

Po změně stran byli o poznání aktivnější domácí. "Myslím, že na kluky to bylo hodně, nechtělo se jim moc běhat a hlavně jsme nedrželi prostředek a to bylo znát. Důležité však je, že jsme vyhráli," prohlásil velvarský gólman.

Před týdnem na Meteoru vstřelil Tomáš Rouček dvě branky, v neděli mu to ale nelepilo. "Kdybych měl spočítat své šance, tak takové tři tam byly. Bohužel nedáváme góly, štěstíčko se k nám nepřiklonilo," povzdechl si s tím, že po změně stran nebylo, na co čekat.

"Šli jsme do toho natvrdo. Jezdili jsme po zadku, dotáhnout to ke třem bodům se nám však nepodařilo," povzdechl si.

Pojistit výhru Velvar mohl deset minut před koncem jejich kanonýr Müller.

Hostouňský kouč Martin Čurda mínil, že si nezasloužili prohrát. "Měli jsme daleko víc šancí než soupeř. Štěstí se nám k nám ale nepřiklání. Věřím, že to ještě zvládneme," prohlásil.

Jeho protějšek Pavel Janeček viděl vyrovnané utkání s mnoha šancemi na obou stranách. "Rozhodl gól roku Tenkla. Brankář Měsíček hodil chybu za hlavu a vychytal zápas," uvedl.