V duchu sloganu “Vyžeňme neslušné chování ze stadionů a přiveďme naše děti“ se linul celý program Lhota Sport Day 2019, jehož hlavním tématem bylo přilákat děti k fotbalu, ke sportu, na hřiště a zároveň podpořit mladé hudební talenty. To se určitě podařilo a svoji zábavu si tak našly děti všech věkových kategorií, ale i dospěláci. V rámci dětského dne to byla lukostřelba, klaun, výtvarná dílnička, ping pong či „stolní“ fotbal. Zejména těm nejmenším nabídl festival rovněž možnost vyzkoušet si své fotbalové schopnosti a dovednosti společně s trenéry a hráči SK Lhota.

Poděkování patří fotbalovému oddílu AFK Tuchlovice, který umožnil, aby se v rámci Lhota Sport Day, který by se dal označit i jako fotbalový festival, odehrálo celkem pět utkání různých kategorií mezi oddíly SK Lhota a AFK Tuchlovice. Diváci měli možnost vidět především fotbalovou radost, slušnost a fair play. To, že jsou kluby vlastně konkurenční, v tu chvíli nikoho nenapadlo, a to je obrovsky přidaná hodnota celé akce. Spojovat, nikoli rozdělovat.

V době, kdy fotbalové oddíly zanikají, neslušné chování na stadionech je normou, je toto cesta k lepší “grassroots fotbalové“ budoucnosti.

Večerní program byl vyhrazen festivalu hudebnímu. Martin Jáchym & The Common Sense či Madam Royal, které dodává “Skutečná liga“, což je talentová hudební soutěž kapel na živo, nabídly skvělý hudební zážitek a Josef Alois Náhlovský s kapelou Kozí Bobky a svým typickým humorem celou akci důstojně zakončil.

Na závěr snad jen poděkování všem, kteří si do Lhoty našli cestu a závazek pro organizátory akce, aby 1. ročník Lhota Sport Day měl své pravidelné každoroční pokračování.

Veronika MANTLÍKOVÁ

Perfektní den nejen s fotbalem uspořádal SK Lhota

Další fotky si prohlédněte ZDE