„Měl jsem dojem, že vedení je s námi hrubě nespokojeno, proto mě nabídka překvapila. Předtím jsem oznámil sportovnímu řediteli Novákovi, že mám nabídku odjinud,“ přiznal Hejkal.

Takže u prvního týmu Kladna zahájíte přípravu na osmou sezonu v řadě.
Ano. Čtyři byly s Koubkem, jedna se Šilhavýma dvě s Hřídelem.

Teď jste poprvé jako hlavní kouč.
Chápu, že hodně lidí na mě bude naštvaných, protože mě vidí za sestupem. Myslí si, že když omarodil Procházka, dovedl jsem to do druhé ligy. Tak to prostě není. Kdyby to tak bylo, tak bylo, tak já ani Filip nemáme nabídky z jiných oddílů. Zodpovědnost za to ,co se stalo, cítím. Říkám na rovinu, že se sezona kompletně podělala. To, že nás vedení nechalo u týmu je podle mne malinko i dílo ekonomické situace. Kvůli ní ani nevím, co bude dál.

Víte vůbec, na jakou soutěž budete tým připravovat?
Bylo mi řečeno, že na druhou ligu. Kvůli tomu jsme odmítli jiné nabídky. Mimo Ostravu, kde jsme měl vést béčko a být druhým asistentem u prvního týmu, to byl i jeden druholigový celek, pro nějž jsem byl jedním z kandidátů na post prvního trenéra.

Jak vůbec bude vypadat kádr? Co je nového v kolonce odchodů či příchodů?
Seděli jsme nad tím s ředitelem Novákem a zatím čítáme devět deset odchodů.

Buďte prosím konkrétní?
Hostování končí Tatanašvillimu, Novotnému a Ličkovi, Szabo asi půjde do zahraničí a smlouvu vypověděl Strnad, jenž ji měl pouze na první ligu. Zatím se na další smlouvě nedohodli ti, kterým skončila, a to Pavlík, Cigánek a Gross.

Ještě chybí asi dva.
Určitě se prodá Beneš.

Celý rozhovor najdete v tištěném vydání Kladenského deníku v pátek 21. května 2010.