"Příchod Filipa Pettíka jsme dotáhli, u Michala Rendly je to ale složitější v tom, že má podepsánu profesionální smlouvu. A navíc nepatří Rakovníku, kde hrál v posledních letech, ale Královu Dvoru. Proto se vše trochu táhne, nicméně vyřešit bychom to měli," věří Petr Brabec.

Obě posily jsou v podstatě nutné. Stopera Kladno nemá, protože Štěpán Hanzlík dlouhodobě léčí zranění a podzimní opora Jan Pechr se soustředí na budování a rozjezd své posilovny, je totiž výtečným kondičním trenérem, mimo jiné i u A týmu florbalistů Kladna.

Fotbalová příprava: Kladno (v modrém) porazilo Rakovník 1:0.
Kladno zdolalo třetiligový Rakovník i s nadějnými mladíky. Rozhodl Borák

Rendla bude víc než dobrou náhradou. Prošel jako mladík mládežnickou reprezentací ČR, později si zahrál ligové soutěže za několik klubů. Má zkušenosti, pořád je v TOP formě, navíc je klasickou personou, lídrem. A také odchovancem klubu, takže do kabiny i po letech odloučení rychle zapadl.

Filip Pettík přišel jako náhrada za zraněného Martina Vokouna. Kladenskou jedničku trápí zranění ramene a jak v úterý prozradil, ve čtvrtek se rozhodne o další léčbě. Hrozí i operace. "Chodil jsem na magnetickou léčbu a pomohla. Ale jestli úplně, to bych viděl až při prvním pádu na rameno. Uvidíme, co mi doktoři řeknou ve čtvrtek," řekl Vokoun.

Vedle něj stál další výrazný kladenský talent Tadeáš Pospíšil. Jeho odchod do béčka Viktorie Plzeň je největší ztrátou Kladna v zimní přestávce, ale pro Tadeáše se jedná o skvělý krok výš. Zdá se, že v Plzni, kde zároveň studuje na vysoké škole, rychle zapadl, v přípravě nastřílel už pět branek! "Jsem rád, ale je to i tím, že mi tam našli nový post hrotového útočníka," povídal původně křídelní záložník.

Toho čeká soutěžní premiéra v ČFL proti Rakovníku, na áčko, které hraje v první lize pod Michalem Bílkem výborně, prý zatím vůbec nemyslí.

Nicméně je mu teprve 19 let, kariéru má před sebou.

SK Kladno - FK Meteor Praha VIII 0:2 (0:0), divize B, 16.10. 2021. Vpravo Tadeáš Pospíšil
Nadějný fotbalista Pospíšil uspěl na zkoušce v Plzni