Družec si zachoval sportovní čest, výrazně porazil Libušín, jenž bude s Pcherami na dálku zápolit o udržení v soutěži. Tedy pokud Braškov sestoupí z I. B třídy. Když se udrží, spadne jen Sparta. V posledním kole Libušín hostí Novo, zatímco Pcherští Kročehlavy. Bilance vzájemných zápasů vyznívá pro Libušín, jenž ale na svého soka ztrácí bod.
Jistý sestup má Sparta Kladno, která prohrála derby se Slovanem, který stejně jako Družec vyvrátil zaručené zprávy, podle nichž měly svá utkání prohrát .

Novo šlo jednoznačně za postupem, zatímco jeho sok Pchery v koutku duše uvažoval o bezbrankové remíze. Na to, aby plichta měla jinou podobu, tentokrát neměly hráčský materiál. Šance tak byly k vidění hlavně na straně vítězů, jejichž postupový gól vstřelil v 10. minutě symbolicky na jaře tápající kanonýr Bureš. Také ve druhé půli uplynulo deset minut než padla branka. Zaslouženou výhru domácích podtrhl Kříček. Jejich brankář Frolík udržel počtvrté v řadě čisté konto.

Duel v Kročehlavech rozhodl pokutový kop. Do konce utkání scházelo pět minut, když většina párů očí sledovala balon, jen sudí Pavlík postřehl na druhé straně vápna porušení pravidel. Slánský Hrubik penaltu proměnil a zajistil hostům tři body. Otázka je, nakolik byly zasloužené, poněvadž domácí ve druhé půli zahodili tři pěkné možnosti (břevno).

Tuchlovičtí získali kýžený bod v Brandýsku, kam opět přijeli v silné sestavě. Nutno ale uznat, že nebýt výtečného gólmana Dudy, odvezli by si v pohodě všechny tři. Jejich áčkaři Abrham a Muláček otevřeli a uzavřeli skóre utkání. Na straně domácích vyrovnal svým prvním gólem v sezoně trenér Suk, jenž musel nastoupit. Přesto Brandýsek po zranění dohrával v deseti. Během jeho oslabení se na stavu nic nezměnilo, poněvadž ještě předtím vyrovnal Renner.

První půle na Stochově patřila Hrdlívu, branku ale vstřelil až v nástupu do druhé, kdy z přímého kopu z 20 m skóroval Pařízek. To už byli domácí v deseti, poněvadž ve 42. minutě opustil nedobrovolně hřiště jejich střelec Šubin (ČK). Víc už hosté přesilovku nevyužili. Naopak to byli domácí, kdo ve zbytku utkání tahali za delší konec provazu a také vyrovnali hlavičkou Šámala (50.).

Sparta se o teoretickou naději na záchranu připravila v první půli sama. Kdyby ji vyhrála 5:1 (nastřelila dvě tyčky), těžko by se někdo divil. Jen tím potvrdila, že její produktivita je na jaře zoufalá. Na gól slovanisty Strachoty do půle odpověděl Kostecký, jenž posléze snižoval na 2:3. To už byli domácí v křeči a ze strany hostů, jimž výborně začapal Macík, toho využili střelci Machač, Vávra a Pařízek.

Odpovídající remíza se zrodila v Přítočně, kde po dvou vydařených kontrech (43. Novotný, 80. Kopačinský ml.) bodovaly Žehrovice, které také dvakrát smazaly jednobrankovou ztrátu. Jako první zajistil domácím náskok Hanf (15.), podruhé to byl z dorážky L. Senko (65.).

Libušín se nedokázal protáhnout před Pchery. V první půli se mu zranil stoper Bartoš a než vystřídal, neudržel při rohu hlavičkujícího Blažka. Když pak zvýšil Zoubek, začal se věnovat ofenzivě a zapomínal na zadní vrátka. Ne však na diskuse ve vlastních řadách.