Byla to pěkná konfrontace dvou naprosto odlišných stylů. Skoro by se chtělo říci poutavý materiál pro všechny trenéry.

Otázka zněla, co je ve fotbale víc potřeba, nohy a plíce nebo šikovnost s mazaností?

Pozor, páni odborníci, odpověď je překvapivá. Nemáte-li oboje, jako špičkové týmy, vyhrávají nohy a plíce. Hráči Nova totiž s pár výjimkami zkušeností neoplývají, ale porážku přivodili tentokrát skoro kompletním Lidicím zaslouženě.

Leč nitka osudu tohoto utkání nevinula se bez křivolakostí. Když žolík Váňa po akci pozdějšího hrdiny duelu Martina Bureše otevřel ve 39. minutě skóre a po přestávce Bureš nabil hlavičkujícímu Sikorovi na 2:0, zdálo se, že je po Lidicích.

Ty ale stále ještě drží v týmu kanonýra Falouta (hostouňští páni z hradu ho sledovali), jenž přežil kritickou chvilku. V té mohl po faulu na Frolíka dostat druhou žlutou, jenže pak během dvou minut sám vyrovnal (78. a 80.). Vždy po standardkách.

Ale i on věřil, že se jeho mládí v kritické chvíli nepoloží.

A skutečně. Kovařík trefil ještě tyčku, ale z následného rohu už zmíněný Bureš zblízka důrazně rozhodl a vzápětí frnknul obraně a výsledek pojistil.

Více o utkání si přečtěte v pondělním vydání Kladenského deníku (5.9.)