Hosté si nevzali k srdci varování z 1. minuty, kdy domácí útočník zazdil brejk. Za dvě minuty už vedli a pak soupeře deptali svoji jednoduchou hrou a výbornou produktivitou.

Do 30. minuty ale stále platil stav 1:0. Na poražené platily křídelní akce, po nichž domácí nastříleli šest gólů. S obranou Nova si dělali, co chtěli.

Nedělní vítězná sestava hostů nakonec vypila kalich hořkosti až do dna. V jejich dresu hostůnevyčníval a neprospěl jim ani vítr vanoucí do jejich zad, v jehož pomoc po obrátce doufali.

"Chlapci se probudili ze sna, tohle je I. B třída, ne okres. Všechno bylo špatně," hořce konstatoval trenér Nova Pavel Filip.

Hezké ale je, že našel i veselejší notu. Dvě zápasové situace byly totiž velmi úsměvné. Za prve penalta proti Novu, kdy střídající Rys stále ři rohu před brankářem Frolíkem, ale najednou nepochopitelně centr chytil do rukou jako brankář. Samozřejmě se pískala penalta (červená karty naštěstí pro hosty nikoliv) a domácí ji proměnili.

Další úsměvná situace nastala v přestávce. "Záložník Kovařík mi povídá, že by potřeboval střídat. Já na to, že nechápu a co ho bolí. On že nic, ale jeho Terezka prý s autem uvízla v Žehrovicích a potřebuje jí pomoci. Musím se tomu usmát," uzavřel Pavel Filip.

Chmel Mutějovice – TJ Novoměstský Kladno 8:0 (4:0).

Mutějovice: Malinovský – Beránek, Rosa (64‘ Majba), Kapoun, Linhart (69‘ Zeman) – Lupák, Roubík, Holý, Koláček – Sajner, Staněk (82‘ Pavlovský).

Kladno: Frolík – Marjánko (81‘ Cejnar), Červený, Packa, Dolenský – Sikora, Šromovský, Moc, Kovařík – Bureš, Váňa:

Branky: 3‘, 60‘, 66‘ a 84‘ Sajner, 31‘ a 57‘ Roubík, 44‘ Linhart, 37‘ vlastní.