Potvrdilo se, že Novo je ve výborné formě, i to, že Velvary na půdě soupeřů (s výjimkou Hýskova) moc nezáří. Že prohrávaly v Kladně po prvním poločase pouze 1:0 brankou Sikory, za to mohou poděkovat domácím, protože ti šancí měli víc. Minimálně tři ale zblízka spálili.

Hned po pauze ani střídající trenér Nova Pavel Filip (musel nastoupit místo zraněného Hamouze) nezabránil tomu, že se jeho tým dostal pod tlak a v 51. minutě ho potrestal cizelér Mucha. Velvary se na kapitána mohly spolehnout i v neděli, když vymetl z trestňáku šibenici.

Hosté vůbec ve druhé části nabídli mnohem lepší podívanou. Novo zatlačili a pouštěli ho jen k ojedinělým akcím. V jedné měli i kus kliky, protože Kovařík napálil svou ránu jen do tyčky.

Na druhé straně se blýskalo také stále častěji. Nicméně jen Letko sám ví, proč v jasné šanci přihrával hráčům Nova.

Když pak v závěru lehce nudně působící kanonýr Pekárek bombou trefil jen obránce a z následné šance se nepovedeně pokoušel o technickou parádu, body se dělily.

Ohlasy obou koučů Filipa i Vedrala si přečtěte v úterním Kladenském deníku (8.11.).