Braškovští si docela věřili, že v závěru podzimu vylepší svoje nízkotučné bodové konto, ale zároveň věděli, že v Novu je nečeká lehký sok. Zvlášť když z jejich sestavy plné hráčů, kteří spíše kopou za čtvrtotřídní béčko, vypadl jeden z hlavních tahounů, distancovaný Veselý.

A na hřišti bylo brzy jasno, kdo je pánem. Novo bylo lepší ve všech směrech, snaha domácím jednoduše nestačila. Už po čtvrthodině nechali na desítce volného Brnoviaka, jenž nedal Kohoutovi šanci. Pak Bureš s uzdraveným Šromovským připravili druhou trefu Kovaříkovi a ještě do půle uzavřel domácí zmar přesným lobem Bureš. „Myslím, že to mohlo být i víc než tři nula, ale byl to dobrý výsledek,“ zhodnotil první část hostující kouč Pavel Filip.

Druhou část odstartoval Braškov, jak ho fandové znají. Vytvořil si dvě šance a druhou Nachtigal proměnil. Jeho tým se nadechl…, ale brzy zase vydechl. Smrtící brejk uzavřel Bureš přesnou přihrávkou Rysovi, bylo to 1:4, a zápas zase vjel do předešlých kolejí. Novo vládlo, ale skórem už nepohnulo, koncovka přece jen není jeho nejlepší zbraní, byť dává mraky gólů.

„Těší mě, že to byl z naší strany dobrý a koukatelný fotbal. Domácí míče nakopávali, což jsme zvládli a sami jsme slušně kombinovali,“ dodal Pavel Filip.