Nepatrně nejvýhodnější pozici má kladenské Novo, které vyhrálo podzim s minimálním náskokem na druhé Vinařice, jež byly před sezonou považovány za největšího favorita. Ze hry nejsou ani Smečno či Slovan Kladno. Překvapit ale mohou další. Stačí napodobit současného lídra, který vyhrál posledních osm utkání (40:5), přičemž pokaždé to bylo za tři body!

Novo po tragických sezonách chytlo čerstvý vítr. Pomohly k tomu i letní posily Červinka, Hovorka (oba Svinařov) a Jakoubek (Admira). Na domovský trávník se vrátil brankář Hájek.

„Kvalitu týmu zvedli a teď už nemáme na co čekat. První polovina podzimu byla z naší strany rozpačitá, v druhé si to sedlo, a to se promítlo do kvalitních výkonů," řekl špílmachr lídra tabulky Vojtěch Šromovský, který patří do generace současných třicátníků, od které si na Novu hodně slibovali.

Nakonec to byla ona, kdo měl výrazně namočené prsty v sestupech z I. B třídy, takže má šanci vylepšit současný obraz klubu. Vedle Šromovského to jsou zmíněný Hájek, Sikora, Kříček a střelec Kovařík. Všichni hráli na hřišti u kasáren krajský přebor dorostu.

„Mohli bychom to napravit a okres vykopat, teď k tomu máme ideální příležitost," řekl Šromovský s tím, že klub jim dal hodně, takže nemají důvod nikam odcházet. Naopak, Novo fotbalově ožilo a už dnes překonává zájem hráčů o zimní soustředění očekávání.

Podle opory kladenského klubu se o postupujícím rozhodne mezi nimi a Vinařicemi, zatímco se Slovanem a Smečnem tolik nepočítá, byť je na podzim právě Smečno docela přejelo (0:3). Mimochodem, s nejlepšími hraje Novoměstský (jak zní správný název klubu) doma.

Vinařice přišly o první místo v zápasech s nejlepšími. Doma podlehly Novu a ze hřiště Smečna a Slovanu přivezly jen bod. Druhá příčka je pro stabilizovaný celek, v němž hrají z drtivé většiny odchovanci, docela zklamáním. Nejvíc mrzí právě porážka s Novem (0:1).

Vinařičtí těžili z výtečné defenzivy dirigované jistým, novým gólmanem Míškem, na druhou stranu uměli dávat góly.

Také Smečno sází na generaci odchovanců, která je doplňovaná z vlastních zdrojů. Otázka je, na kolik budou v jarních odvetách důležité zkušenosti.

Pořadí tabulky uzavírá nováček ze Pcher, který vyhrál pouze jednou. Bylo to prvním kole, kdy přemohl Velkou Dobrou B. Bodík získal v souboji se Svinařovem. Jen o málo lépe na tom jsou Dřetovice, jež za posledních deset kol získaly dva body. Bylo to v Knovízi. V domácím prostředí se jim ani jednou ze šesti utkání nepodařilo bodovat.