Co Vás vedlo na ´stará kolena´ změnit dres?
Ještě není nic hotové, ale cítím poslední šanci zahrát si vyšší soutěž než okresní přebor. To byla hlavní pohnutka. Další byl opravdový zájem Doks.

Zájem o Vás byl vždy. Kopal jste i I. A třídu v Kročehlavech.
V poslední době se ale oficiálně ozvaly jen Doksy.

Z Nova chce odejít i nejlepší střelec Bureš, jenž koketuje se Lhotou. Pustí vás oba?
Konzultovali jsme to s trenérem Pavlem Filipem. Když jsme vzali v potaz, že o postup už budeme sotva bojovat a máme nahrané body, tak v tom prý nevidí problém.

Pokud by to až tak jednoznačné nebylo, koho pustí vedení klubu?
Pak je to jasné. Jelikož jsem sekretářem Nova, pustíme v tomto případě Moce (smích).

Hrát za Doksy, funkcionařit jinde, k tomu zaměstnání. Budete to vůbec stíhat?
Stíhat to budu. V práci to mám uvolněnější, jen rodina má připomínky. Je to ale můj život, potřebuji to k němu. Stejně malého syna na fotbaly vodím sebou.

V Doksech se zřejmě jako kdysi na Novu potká útočné duo Mošnička Moc.
Nejen s ním se setkám. Co už jsem poznal, je tady řada kvalitních fotbalistů, včetně mladých. Tým je dobře věkově složený. S Mošnou jsme kopal a pokud to dopadne tak, že budeme spolu hrát v útoku, byla by to pro mě trošku výhoda. Potřebuji se ale sehrát se všemi.

Je to velká změna odejít z týmu plného teenagerů do celku s množstvím zkušených borců?
Přijde mi, že větší než jsem očekával. Hlavně po fotbalové stránce. Na tréninky chodí hodně lidí a je vidět, že to někam směřuje. Fotbal je na Doksech takový opravdovější, mezi hráči je o něj větší zájem. Možná že je rozdíl daný i tím, že na Novu většina kluků studuje, proto ne vždy mají na fotbal myšlenky. Nechci jim sahat do svědomí.