Zlomit bývalého kolegu se hlavnímu kouči podařilo až na třetí pokus. „Zkoušel to po každé mé defenestraci," usmíval se bývalý trenér konkurenčních Tuchlovic, kde do 1. června vedl mládež. Pokud by jeho už bývalí svěřenci měli k fotbalu lepší přístup, šatnu by nejspíš nevyměnil.

„Tréninková docházka nebyla podle mých představ. Až na výjimky jsem neviděl chuť se zlepšovat. Nepřinášelo mi to radost a bylo to házení hrachu na zeď," řekl Supáček, který právě nadšení a elán do práce našel u nového mužstva.

„Tým má zdravé jádro. Byl jsem na jednom tréninku i utkání a viděl, že tam jsou hráči, kteří chtějí trénovat a pracovat na sobě. To jsou pro mne hlavní atributy," uvedl devětapadesátiletý trenér a dodal: „Fotbal se dálkově vystudovat nedá, musí se odtrénovat."

Ač je v hostouňské šatně novou tváří, nepřišel do neznámého. Drtivou většinu hráčů zná z Kladna nebo jako soupeře v krajském přeboru, kde proti nim na podzim vedl tuchlovické áčko. „Tam byl problém trénovat třikrát v týdnu, tady to je běžné a nikdo se nad tím nepozastavuje. Přitom hráči také chodí do práce. Fotbalu se musí něco obětovat," prohlásil.

Z okresních divizních týmů začíná Kladno přípravu 7. července a Velvary desátého. Hostouň ji oficiálně zahájí sedmnáctého.

Supáček míní, že to pozdě není. „Je to dobře načasované. Hráči do té doby mají individuální plány," řekl. Už týden na to ale čeká jeho tým předkolo národního poháru v Sezimově Ústí.

O možných letních posilách nechce mluvit. „Jsem jen asistent a nechám se překvapit. Ještě není nic hotové," řekl docela dobrý znalec divize, na kterou často chodil na Kladno, byť jen jako divák. „V Hostouni jsou kluci, kteří hráli i vyšší soutěž. Jsem si jistý, že ji zvládnou. O tom jsem přesvědčený." Skupina B se podle Supáčka rekrutuje jako nejsilnější ze všech.

V pátém kole si v mistrovském derby poprvé posadí na stadionu Františka Kloze v Kladně na střídačku hostů. „Před utkáním půjdu určitě k holiči, abych se tam dobře prezentoval," řekl a odmítl, že by si nechal udělat přeliv v zelené barvě Hostouně.

„Na to už nemám věk, už nemohu takhle bláznit," pousmál se vášnivý rybář, jenž si do startu sezony chystá svého hobby užít.

„Teď ale neberou. Berounka se zakalila a rybníky jsou horké. Víc se těším na fotbal. Už by to mohlo začít," uzavřel Supáček, který u prvního týmu Tuchlovic skončil v listopadu.