Hned po pár minutách hry se Strašečtí dostali do první gólové příležitosti, když se sám na branku řítil rychlonohý Kudela, který ale překopl. Po čtvrt hodině už ale byl v té samé situaci úspěšnější a střelou k tyči poslal svůj tým do vedení – 1:0. Oslavy propukly i ve druhém táboře, když se po pěkné kombinační akci trefil Vošmera – 1:1.

Změna stran sebou přinesla i změnu herní. Velvary postupně odcházely fyzicky a hrálo se tak především na jejich půlce. První gól na sebe nenechal dlouho čekat – po přihrávce Krumhanzla se za záda Kyerika trefil Tlustý – 2:1. Svou mazanost prokázal za dalších deset minut Kudela, jenž přehodil vyběhnuvšího Kieryka – 3:1.

Od této chvíle soutěžil strašecký útok o to, kdo zahodí více šancí. Minisouboj Kudely s Krumhanzlem, ale přece jen vyhrál druhý zmiňovaný, který se několikrát před brankářem ocitl úplně sám, ale na kopačkách mu chyběl klid.

Nakonec se přece jen ale oba střelci mohli radovat. Krumhanzl, který se ocitl sám před brankářem dlouho přemýšlel jak ho překonat. Jeho rádoby střela podél Kieryka se se štěstím přece jen dokutálela do branky – 4:1. Poslední slovo měl kanonýr Kudela.

„Pro nás jsou to velmi důležité body, i když jsme vysoko vyhráli, tak jsme minimálně pět dalších gólů mohli ještě vstřelit. Hodně tohovychytal brankář hostů. Tobylos podivem. Dost jsme toho dokázali i zahodit,“ okometoval dueldomácí koučMiroslav Mrázek.

Jeho hrající protějšek Daniel Mašek si nic nenalhával. "Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Jsme málo trénovaní, nestačili jsme na něj fyzicky,“ přiznal.

Branky:17., 67., 90. Kudela, 50. Tlustý,85. Krumhanzl - 41. Vošmera. Rozhodčí: Šmejkal - Benák, Malý. Diváků: 150
N. Strašecí: Kut – Vecka, Vosika (60. Stuchl), Duchoň, Havel – Koula, Tlustý (80. Šebesta), Černý, Soukup – Kudela, Krumhanzel (85. Mrázek D.).
Velvary: Kieryka – Slavíček, Hodan, Moravec, Gróman – Háša (45. Nádherný) , Pazdera, Vošmera (70. Mašek), Klempt – Neumann, Šelicha.