Malej a velkej mají i podobné osudy. Oba se jevili jako velcí talenti, oba jsou pořád ještě mladí. A možná i proto ještě nechytají vyšší soutěž. Teď mají možnost, kouč Daniel Drahokoupil je v přípravě chválí, přestože třeba Kolumbič ještě v zimě chytal třetí třídu za Švermov a až na jaře zaujal v dresu Slaného. „Sice pro nás je prioritou domluvit se s exligovým Kolářem, ale tomu hodil laso Chomutov a to může být nad naše síly. Ovšem naši gólmani, Sedlák i Kolumbič, se mi také líbí," přiznal trenér po středeční přípravě s Českými Budějovicemi.

Nicméně tvrdit o Sedlákovi, že je malý, je trošku přes čáru. Sto osmdesát centimetrů rozhodně není málo do života. Ale co mezi třemi roztahanými tyčemi? Přece jen je moderní sázet spíš na vyšší kluky. „Těžko říci, mně to takhle žádný trenér nikdy neřekl. Poslouchám jen občasné srandičky od kluků. Hlavně když byl v Kladně ještě Týsa (Jaroslav Tesař – poz. red.)," usmívá se vysokoškolák Sedlák, jenž si v mateřském Kladně zachytal pořádně jen v dorostu.

Jinak tráví čas spíš hostovačkami, nejprve ve Hřebči, letos na jaře pak v Dobřichovicích.

„Ale na to si nestěžuji. Ve Hřebči byli skvělí kluci, výborná parta, vyhrávalo se. Aspoň takhle přes noviny je pozdravuji. A v Dobřichovicích mě sice na tři zápasy vyřadilo zraněné rameno, ale jinak jsem chytal pravidelně a parta je tak také báječná," libuje si Sedlák, jenž mohl u Berounky zůstat, ale pak mu zavolal trenér Kladna Dan Drahokoupil.

„Řekl, že by byl rád, abych to tady ještě zkusil a já jsem ještě mladý, takže upřednostňuji sportovní hledisko," vysvětlil Sedlák, proč zatím opustil dobře zabezpečený klub z Dobřichovic.

Ještě jedna věc podle pozorovatelů Sedláka s Kolumbičem spojuje. Oba jsou to výborní kluci, bezproblémoví a pohodoví. Do kabiny tedy přínos. „Já dosud Maria neznal, ale vidím, že takový opravdu je. Což je fajn, protože řevnivost mezi gólmany týmu nemůže nic dobrého přinést," myslí si Michal Sedlák.

Malej a velkej se ukáží v akci opět v sobotu, kdy Kladno od 11 hodin hraje v Brozanech. 

Mario Kolumbič chytal skvěle, ale tady tady nelapil ránu Matouška a po ní ještě dostal dva góly. Slaný podlehlo Vranému 2:3.

Mario Kolumbič. Foto: Roman Mareš