Na perfektně připraveném hřišti SK Družec se sešlo hned osm týmů. Sedm z kladenského okresu, jedna hostující ze Žebráku – Valeo výměníky tepla s.r.o.

Boje ve dvou skupinách zahájily nadějně i týmy, které nakonec na semifinále nedosáhly, tedy výběr Magistrátu města Kladna a Dachser Czech republic a.s. Lépe nakonec vyšly z jejich skupiny zmíněné Valeo, které hrálo krásný kombinační fotbal, a také NKT s.r.o., snad největší překvapení turnaje. V úvodu sice podlehli Žebráku, ale pak už válcovali protivníky až do finále. Trenér Jiří Šimůnek, donedávna kouč Baníku Švermov, a trenérka Radka Weidner mohli počítat se s Šimůnkovým synkem Kubou, jenž hrával za Slavii, také se zkušeným Zdeňkem Podraným, a dalšími skvělými bojovníky v čele s gólmanem Svobodou známým z Velkého Přítočna.

Druhá skupina? Přinesla jedno velké překvapení, když okleštěná parta Fotbal míří do Evropy s.r.o. porazila loňské obhájce Metal Trade Comax 3:1. „To byla trochu taktika,“ usmál se šéf a brankář Metal Trade Comaxu Zdeněk Kieryk.

Buď jak buď, oba týmy se nakonec za řízení přesné trojice sudích Mareš, Pagáč a Neliba probily do semifinále, i když i jejich protivníci F.X. Meiller s.r.o a Konecranes and Demag s.r.o. bojovali srdnatě.

Semifinále nabídlo překvapení na úkor mladíků z Fotbal míří do Evropy. NKT s.r.o. byli v koncovce lepší, výborně chytal brankář Svoboda a tým postoupil.

Druhé semifinále ukázalo, že Metal Trade Comax se soustředil právě na něj. Dokonce přijel na pomoc i Martin Samek, hvězdný stoper Doks, který byl delší čas zraněný, ale už je v pořádku a hodně pomohl. Stejně jako další borci Fitko, Vošmera, Jančařík, Fišer či Pešička. Ti dirigovali mužstvo k výhře 8:1 a také ve finále přehráli bojovníky z NKT s.r.o. celkem v pohodě 5:1. „Ale skoro nikdo z našich kluků fotbal normálně nehraje, zaslouží si obrovskou pochvalu,“ těšilo kouče Jiřího Šimůnka, který pak za odměnu poctivě nosil svým svěřencům klobásky i pivko.

To si dávali také spokojení vítězové z Metal Trade Comaxu, jejichž boss Zdeněk Kieryk si letos obhajobu trofeje nepřeje. Celostátní vítěz totiž pojede na vybraný zápas některé z elitních evropských lig. Zatímco druhý tým… „Pojede do lázní a tam chci já! A některé věci prostě rozhoduje brankář,“ smál se gólman, jemuž se líbila konkurence v Družci a zadoufal, že absenci při tréninku Doks snad trenér Martin Škvára omluví.

Vždyť fotbal má být na každé úrovni hlavně dobrou zábavou a tu okresní kolo Zaměstnanecké ligy Deníku rozhodně přineslo.

Výrazné poděkování patří sponzorům celé akce, firmám La Lorraine, Tradiční pivovar v Rakovníku, Pivovar Krušovice a také Sokol Kladno, jehož úžasné malé mažoretky předvedly svoje umění přímo na ploše družeckého stadionu.