Bývalý hráč Duisburgu, Bochumi nebo Panioniosu Atény, který zakončil hráčskou kariéru v roce 2012 v dresu pražských Bohemians, může v nové funkci vycházet právě ze zkušeností, které posbíral u kladenské mládeže. „Poslední rok jsme dělal šéftrenéra mládeže na Kladně, takže ročník 2008 trochu znám a nejdu úplně do neznáma,“ říká nový kouč reprezentace U16.

„Pavel Drsek má za sebou zajímavou hráčskou kariéru a v posledních letech se naplno věnoval i trénování. Působil u dospělých fotbalistů, ale především u mládeže. Je to zajímavý a talentovaný trenér. Za přínosné považuji i jeho zkušenosti z ciziny. Věříme, že nám pomůže s rozvojem našich mládežnických reprezentantů, ale především očekávám, že jeho ročník si povede úspěšně v mezinárodní konfrontaci,“ prohlásil předseda FAČR Petr Fousek.

Nová posila SK Hřebeč Štěpán Hanzlík.
Hřebeč hlásí návrat ztracených synů, Štěpán Hanzlík se těší na Kladno

Co se týče trenérské kariéry, Drsek v minulosti vedl Duklu Praha a jako asistent dokráčel s Jabloncem pro vítězství v MOL Cupu. Posléze působil ještě v Teplicích a Varnsdorfu, než se vrátil zpátky do Kladna, kde kdysi sbíral první trenérské zkušenosti.

Nyní čeká šestačtyřicetiletého kouče nová výzva. U národního týmu do šestnácti let nahradí Petra Havlíčka, který loni vedl sedmnáctku a letos měl působit právě u nižší kategorie.

„Petr Havlíček dostal velmi zajímavou a prestižní nabídku od dánského Nordsjaellandu, aby se stal šéftrenérem nové klubové mládežnické akademie v Egyptě. To je pochopitelně nabídka, která se neodmítá, a Petrovi jsme umožnili do Egypta odejít,“ vysvětlil šéftrenér reprezentačních výběrů Miroslav Beránek.

V divizním derby mezi Kladnem a Slaným se body dělily po remíze 2:2. Uniká Jiří Růžička
Končí stálice Kladna, Jiří Růžička se stěhuje do Tuchlovic

Šestnáctka absolvuje první sraz pod vedením nového trenéra ve druhé polovině července, kdy se mladí reprezentanti představí na jihu Moravy v rámci Memoriálu Františka Harašty. Drskovými asistenty budou Tomáš Kulvajt a Radek Slončík.

„Skočím do toho rovnýma nohama, kluky můžu poznat rovnou v akci. Myslím, že se budeme rychle poznávat. Je to pro mě výzva, chtěl bych tým připravit, abychom mohli být úspěšní v příští kvalifikaci,“ vyhlásil Drsek.