Nováčkové středočeského a ústeckého krajského přeboru, to byl premiérový případný duel na očekávanou krajskou sezonu v podání fotbalistů Vraného a Milešova. 

Vranští přecházejí na jiný herní styl a vzhledem k dovoleným využili zápas k hledání alternativ na některých postech. Na výhře 3:2 se dvěma góly podílel Hrebinka, jedním Urban. Za vítěze si zahrál také Chaloupka ze Lhoty, další z odchovanců SK Kladno.

V první přípravě prohráli fotbalisté Velvar s týmem Nového Strašecí 3:5. Góly padaly na jednu bránu. Diváci, kteří zápas sledovali od hospody, z nich moc neviděli, poněvadž síť se vlnila zásadně na druhé straně u vrátnice.

První poločas patřil hostům, kteří ho vyhráli 5:0. Ještě na jaře divizní tým dával soupeři lekci na téma rychlé kontry. Po obrátce Velvarští zlepšili koncovku a zásahy Klempta, Podivínského a Šelichy porážku zmírnili.

Slaný si po porážce 2:3 v Klecanech spravilo chuť v Zelenči, kde v konfrontaci soupeřů dvou skupin I. A třídy vyhrálo vysoko 5:1 (2:0). První slánský letní hattrick zaznamenal Hořejší, jednou se trefili Mašek a Pokorný, jenž skóroval i ve druhém utkání.

Střelecky naprázdno vyšli v přípravné premiéře fotbalisté Lhoty. Na trávníku přeborového Tatranu Rakovník drželi v poločase bezbrankovou remízu, po obrátce ale třikrát kapitulovali a podlehli 0:3.

Nový trenér Miroslav Chadima litoval tří nevyužitých možností, které předcházely inkasovaným brankám. „Potom nás zkušenější soupeř za chyb třikrát potrestal," řek kouč. Zklamaný pak byl z technických a taktických nedostatků některých borců.

Tuchlovice zahájí ve středu v 18 hodin na hřišti Nového Strašecí.