Hrálo se systémem každý s každým, tedy pro všechny bylo v programu 13 utkání, v němž děti hrály tři proti třem bez brankářů. Na rozparcelovaném hřišti bojovali kluci narození v roce 2017 a mladší, dívky mohly být o rok starší. „Výsledky se nepočítaly, na to mají děti čas. Navíc se hrálo bez rozhodčích, děti si vše řídily samy a musely se v případě nejasnosti dohodnout. Musím je pochválit, nebyly vůbec žádné potíže,“ chválil Marek Novobilský.

Celkem se v Unhošti na pěkně upraveném trávníku sešla více než stovka dětiček, startovné se samozřejmě neplatilo – to šlo za OFS Kladno. Svaz obstaral i drobné ceny pro všechny účastníky.

„Nejmladší ročníky si vedou v celém okrese velmi dobře, dětí je hodně. Jde o to je pak u fotbalu udržet,“ přeje si Marek Novobilský a je rád, že všichni účastníky klání odcházeli po zápasech domů s úsměvem na rtech a spokojeni. „Fotbalová základna těch nejmenších se v týmech na našem okrese rozrůstá a to je jedině dobře,“ uzavřel Grassroots trenér mládeže OFS Kladno Marek Novobilský.

A ještě jednotlivé týmy, kde v Unhošti startovaly: SK Hřebeč, SK Velké Přítočno, SK Lhota, Fotbal Zákolany, SK Kročehlavy, Baník Libušín, Čechie Velká Dobrá, Slavoj Kladno, SK Buštěhrad, SK Doksy, Sokol Hrdlív, SK Kladno a dva týmy TJ Unhošť.