S tříbodovým náskokem přezimuje na čele znovuobnovená rezerva Velvar, která si před sezonou jiné cíle než postupani nepřipouštěla. Tým složený převážně zlegend zdejšího fotbalu, doplněný mladíky, za celý podzim neprohrál a ztratil pouze remízami v Zákolanech a Pozdni (shodně 3:3). Nastřílel rovných sto branek. Takřka polovinu z nich Slatině (20:0), Vrbičanům (16:1) a Neuměřicím (11:0).

Na druhé pozici přezimují neméně zkušené Uhy, jež doplatily na porážku, kterou doma utrpěly právě v souboji s Velvary (0:3). Až tak by jim nevadila, pokud by do sezony nevstoupily další domácí ztrátou s Pozdní (1:1). Z venku si neodvezly tři body pouze v jednom případě. Stejně jako lídr zaváhaly v Zákolanech (1:1). Ač pouze ve třech zápasech neinkasovaly, mají nejlepší defenzivu. Devětkrát obdržely jen gól.

Pouze zmíněné dva týmy na jaře svedou boj o postup. Další předsezonní favorité mají velkou ztrátu, jíž budou těžko stahovat.

Už třináct bodů na čelo ztrácí třetí Slatina, jež se celý podzim potýkala se špatnou docházkou na zápasy. Dost ji nalomila dvacítka ve Velvarech, kterou vyfasovala v nechtěné dohrávce (v původním termínu se nehrálo kvůli údajně nezpůsobilém terénu). Co ale říct na další tři venkovní debakly (Uhy 1:8 a ve vložených kolech Černuc 2:7, Pchery 2:8), jež ještě víc pošramotily její negativní skóre? Přesto venku získala víc bodů než doma.

Stejně jako Slatině se ve vložených kolech nevedlo čtvrtým Blevicím (Tuřany 2:2, Otvovice 1:3). Přišly v nich o pět bodů a v prvních třech kolech dokonce o šest. Další luxus si Blevičtí dovolili domácími remízami s Kolčí (1:1) a Zákolany (2:2). Na druhou stranu dokázali zvítězit ve Slatině (2:0) a pozlobit Velvary na jejich hřišti (2:3). Jeden pozitivní primát mají. Druhá nejkvalitnější defenziva se vyvarovala výpadků a sedmkrát udržela čisté konto.

Pátý Zichovec může být se svým podzimním učinkováním spokojený, i když až s jeho závěrem, kdy ve čtyřech kolech nahrál deset bodů. Chybí mu ale některý z cenných skalpů. Prohrál totiž se všemi lépe postavenými soupeři a také se šestými Otvovicemi (1:7!). Za výsledek podzimu tak může považovat výhru nad Zlonicemi (6:3), případně těsnou porážku v Uhách (1:2).

Šesté Otvovice dlouho atakovaly nejvyšší příčky, pohoršily si až v závěru podzimní části, s níž se loučily třemi porážkami. Dokázaly zaskočit Blevice, u nichž vyhrály 3:1. S ostatními favority prohrávaly těsně. Nepáraly se Zichovcem (7:1). Podstatné pro jejich postavení byl střed podzimu, kdy ze sedmi zápasů vytěžily šestnáct bodů.

Na góly brankáře áčka Malého se mohly spolehnout Pchery, které se umístily nečekaně vysoko. Silné byly v první řadě doma, kde odevzdaly všechny body pouze Blevicím (1:8!). Venku se opravdu blýskly, vyhrály ve Slatině 8:2! Jednou dosáhly desítky, Neuměřice přejely 11:1.

První polovinu tabulky uzavírají po podzimní části Zlonice, od nichž se určitě čekalo víc. Také ty sbíraly body zejména doma. Aby ne, když vyjma Blevic měly všechny lépe postavené týmy venku. Z jejich seznamu uspěly jen ve Pcherách (4:4). To je také důvod proč jsou v tabulce venkovních zápasů předposlední. Doma však porazily zmíněné Blevice (3:2). Jedinou porážku jim tady připravily Tuřany (1:3).