Hostouň (2.) bude chtít doma se Spartou (3.) potvrdit, že mezi dvěma nejlepšími celky a dalšími zeje výkonnostní propast. Hosté sice moc gólů nedávají – za každý jsou ale v průměru odměněni více než dvěma body! To je efektivita. Na druhou stranu minimálně inkasují.


V Kladně budou zraky upřeny na Slovan (7.), jenž se po třech letech střetne v mistrovském utkání se sousedním Novem (13.), od kterého se čekalo mnohem víc než předvádí. „Bude to vyhecované, zase se budeme hádat, protože se mezi sebou známe. Rozhodně ale vyhrajeme, vidím to na rozdíl tak tři gólů,“ prohlásil útočník Slovanu Ota Poupě, jenž má na podzim na kontě pět gólů a dodal, že Slovan má zkušenější mužstvo. „Vždyť já v devětadvaceti letech patřím mezi mladší,“ doplnil.


Na trávníku se bude často setkávat se stoperem Nova, letitou oporou Tomášem Abrhámem. Před devíti roky přišel právě ze Slovanu, což bylo v té době vzácným úkazem. „Rozhodně nejsem sám. Platí to také o Novákovi a Strejcovi, který byl zraněný a udělal v týdnu vše proto, aby mohl nastoupit,“ uvedl kapitán Nova s tím, že při současných mizerných výkonech jeho týmu jsou domácí favoritem, i když v derby bývá taková pozice vrtkavá.


Více v pátečním Kladenském deníku.