Náskok vedoucí Hostouně se remízou v Knovízi ztenčil na tři body. Lídr ale hostí Kročehlavy (9.), které herně i výsledkově zklamaly proti Spartě. Když k tomu připočteme, že Hostouň dosud doma neztratila ani bod, je favorit utkání teoreticky jasně daný (tip: 4:1).

Na její další zaváhání čeká druhá Hřebeč, kterou čeká souboj v Libušíně, v jehož domácích zápasech moc branek nepadá (9:7). Bude zajímavé sledovat, jak dopadne konfrontace celku s nejhorší a suverénně nejsilnější ofenzivou. Hosty favorizuje i fakt, že venku jsou vůbec nejlepším týmem (tip: 0:3).

Poprvé na jaře si zahrají Kamenné Žehrovice (4.) a lze jen těžko odhadovat, jak si tým, jenž přípravě moc nedal, v sobotu dopoledne povede proti kladenskému Slovanu (11.). Ten už smí počítat s Pařízkem, jemuž vypršel trest. Pozitivní roli může hrát i bezbranková remíza Slovanu v Tuchlovicích (tip: 1:0).

Pouhých deset branek v sedmi zápasech nastříleli doma borci Velkého Přítočna (13.), kteří se musí otřepat z debaklu ve Hřebči. Tristní domácí bilanci se pokusí vylepšit s béčkem Velvar (3.), které se bude vyrovnávat se souběhem s áčkem. Pokud domácí nezvýší zoufalou produktivitu v koncovce, moc si zkomplikují život. Pozor ale, hosté patří venku mezi nejlepší (tip: 2:1)!

Přítočenští by dokonce mohli klesnout až na samotné dno tabulky, které patří výhrou nad Libušínem povzbuzeným Otvovicím. Ty se představí v důležitém utkání na Spartě (12.), kde rozhodně nejsou bez nadějí, poněvadž trenéři kladenského týmu měli přes slavnou výhru v derby v Kročehlavech dopředu hlášeno několik absencí (tip: 1:1).

Výtečně zahráli ve Velvarech borci Pcher (5.), kteří hostí druhou neznámou – Novo Kladno, jež má utkání se Žehrovicemi odložené na 9. dubna. Zdá se, že domácí si formu přes zimu udrželi a určitě nezapomněli na výprask, které jim nevyzpytatelné Novo právě ve Pcherách naposledy uštědřilo (tip: 2:2).

Šestá Knovíz si opět zahraje na svém stadionu. Po Hostouni k ní přijedou sousedé v tabulce – Tuchlovice. Vypadá to na souboj generací (hosté mají souběh), tudíž by měly zkušenosti převažovat misky vah na knovízskou stranu (tip: 4:0).