Oba 17góloví borci mohou být důležitými aktéry nedělního šlágru okresního přeboru mezi Hostouní a Hřebčí, který naznačí, zda bude dál o co hrát, či souboj o první místo ztratí na zajímavosti. Výhra hostitelů by totiž znamenala šestibodový náskok vyšperkovaný lepší bilanci vzájemných zápasů. Ve Hřebčí na podzim vyhráli 2:1.

„Nevidím to tak, že bychom se na Čápa nějak speciálně zaměřili. Máme kvalitní beky a ti si s ním poradí,“ prohlásil 20letý hostouňský Motlík, jenž dal více než polovinu gólů z dálky. Právě tvrdá střela pravačkou z větší vzdálenosti je jeho silnou zbraní. „Střelbu ale nijak zvlášť netrénuji,“ přiznal.

Na nedělní šlágr se domácí speciálně nepřipravují, vše jde ve vyjetých kolejích. Jak odchovanec kladenské Sparty přiznal, nedělá si se soupeřem zbytečné vrásky. Neřeší ani jeho přednosti. „Abych pravdu řekl, nijak extra se o Hřebeč nezajímám. Jdeme ji porazit, protože jdeme na postup,“ uzavřel defenzivní (!!!) borec.

Jiným tipem zakončovatele je hřebečský kanonýr Petr Čáp, který v létě vstoupil na kladenskou fotbalovou scénu. Těží z předvídavosti, šikovnosti v šestnáctce a také výborným výskokem.

„Jako útočník jsme dával góly od malička,“ přiznal odchovanec Horních Měcholup, kde si také zahrál půl roku divizi. Před nedělí zachovává pokoru. „Asi nejsou první náhodou, respekt sice mám, ale doufám ve vítězství,“ konstatoval borec, jenž ve čtvrtek oslavil 28. narozeniny.

Hřebeč ztrácí na lídra tři body, takže musí vyhrát. Čáp to však vidí jinak. „Pro nás není postup priorita, i když bychom se mu nebránili. Proto si myslím, že pod větším tlakem budou domácí,“ dodal střelec, jenž spoléhá že ho při zvýšené pozornosti soupeře zastoupí jiní.

Jeden souboj svedou oba střelci na hřišti, druhý pak na stránkách Deníku. Kdo z nich je lepším znalcem okresního přeboru? Jako třetí se souboje zapojila redakce.

Jak vidí další zápasy 17. kola? Sparta Kladno – Velvary B M 2:2 – Č 2:0 – R 2:1, Kročehlavy – Tuchlovice B 1:0 – 1:1 – 1:0, V. Přítočno – Slovan Kladno 1:2 – 0:0 – 4:2, Libušín – Novo Kladno 2:2 – 0:2 – 4:4, Pchery – K. Žehrovice 0:2 – 0:1 – 3:2, Knovíz – Otvovice 7:0 – 3:1 – 3:1.