„Přes léto jsme neposilovali. Na prvním místě bylo dokončení zavlažování hřiště, které spolykalo hodně finančních prostředků,“ uvedl Štěpán Sádecký, který se vedle hraní angažuje i ve vedení SK Hřebeč. Přesto nevyloučil, že by se nějaká nová tvář ještě mohla objevit. Za největší soupeře považuje Kročehlavy, Novo a Žehrovice. Černým koněm pro něj je Přítočno.

Novo Kladno pustilo do Tuchlovic Froňka. Už tak mladý celek doplnilo třemi dorostenci a netají, že chce hrát špičku tabulky. Podle trenéra Pavla Filipa budou největšími konkurenty Hřebeč, Přítočno a Kročehlavy.

Také Kablo Kročehlavy nezaznamenalo větší pohyb v kádru. Z Vinařice se vrátil Blanda a kádr rozšířili dva dorostenčíci. Sekretář Vladimír Šíma favorizuje Hřebeč, Novo a Přítočno.

Beze změn je kádr SK Kamenné Žehrovice, kterým se konečně vyprazdňuje marodka. Sekretář Rosťa Kopačinský vidí největšího favorita ve Hřebči, na paty by jí měly šlapat Novo a Kročehlavy. „My budeme dobří dokud budou kluci trénovat. Než začnou vysoké školy,“ upřesnil.

SK Pchery se podařilo hostovačky proměnit v přestup, tudíž jsou všichni hráči jeho. To platí také o jediné změně, příchodu Vacíře ze Slavie, kde kdysi hrával v dorostu. Předseda František Dufek favorizuje Hřebeč, Žehrovice a Novo.

Sokol Knovíz opustili tři zkušení borci: Svoboda (Tuchlovice), Pihrt (prý ukončil kariéru) a Majtaník (jedná se se Slaným). Na druhou stranu přišel Drbal z Černuce a na trávník se vrací střelec Soukup. Člen vedení klubu Jakub Andrýsek vidí trio favoritů takto: Hřebeč, Žehrovice, Novo.

SK Velké Přítočno udržel kádr pohromadě i s Přerostem, kterého koupil natvrdo. Příchod nehlásí trenér Petr Kremláček žádný, snad jen že se vrací uzdravený Janoušek. Kandidáty na postup jsou prý Hřebeč, Novo a Kročehlavy.

TJ Tuchlovice B hlásí odchod Mencla do Švermova. Příchody nejsou žádné, protože áčko má 18 lidí, tudíž, jak tvrdí sekretář Stanislav Šulc, budou minimálně tří hráči jeho kádru rezervu doplňovat. Šulcovými favority jsou Novo, Hřebeč a Přítočno.

Se stejným kádrem jako loni půjde do sezony Slovan Kladno, jenž měl sice výraznou posilu podobě odchovance, mladého stopera Pejši z SK B. Nakonec ho ale pustil do Nového Strašecí.

Sparta Kladno uvolnila na hostování do Družce Hnízdila, kabinu neposílil nikdo. Sekretář a hráč Josef Fujdiar přiznal, že stále mají potíž s gólmany – chybí brankářská jednička. Ve špičce podle něj budou hrát Hřebeč, Žehrovice a Kročehlavy.

Baník Libušín hlásí zrekonstruované kabiny a nové trenérské duo Dimov–Sekáč. To znamená, že Dimov se vrací z Tuchlovic, důležité je, že po sedmi měsících se uzdravil kanonýr Volf. Sekretář Milan Drahoš vidí špičku tabulky takto: Hřebeč, Novo, Přítočno.

První z nováčků Baník Stochov řeší problém na postu gólmana. „Brankáři prostě nejsou,“ konstatoval předseda klubu a trenér František Štětina. Mezi tři tyče se bude muset postavit veterán Vašíř. Odešel Pliml, na druhou stranu získali Ježka (Lány) a z Rakovníku se vrátil dorostenec Douša. Stochovskými aspiranty na postup jsou Hřebeč, Kročehlavy a Žehrovice.

Trenér druhého z noviců Čechie Velká Dobrá B Tomáš Střihavka, přiznal, že s ohledem na odchod čtyř borců do Švermova (Růžičkové, Nedvěd, Zeman) a Misury do Družce bude moc spoléhat na kádr áčka. Jinak mu totiž přišel jen J. Větrovec z Doks a čtyři dorostenci. Jeho favorité: Hřebeč, Novo, Libušín.

Poslední z nováčků Sokol Hrdlív posílil o Jandu z Vraného a brankáře Bryknera ze Srbče. Odešel ale Knytl do Vraného. Podle sekretáře Jaroslava Gažiho jsou favority Hřebeč, Kročehlavy a Novo.