Jarní odvety tudíž slibují napětí, ne jako v loňské docela nudné sezoně.

Vedoucí Novo Kladno čeká hned v úvodním kole derby v Kročehlavech, které by mohlo naznačit, v jaké pohodě na jaře bude. „Chceme se nadále prezentovat ofenzivním fotbalem. Každý jiný výsledek než postup bychom brali jako neúspěch,“ prohlásil jasně trenér lídra tabulky Pavel Filip, jenž povede do odvet stejný kádr jako na podzim. Jen zkušeného Váňu pustili do Žehrovic.

Na zaváhání Nova čeká v těsném závěsu ambiciózní Stochov. Ten disponuje zkušenějším kádrem než Kladenští a také je podle tabulky pravdy nejlepším týmem první poloviny sezony. Na druhou stranu má ve svých řadách víc labilnějších jedinců, což by mohlo hrát při očekávaném dramatickém průběhu důležitou roli. Trenér Miloš Kočí má v kádru jedinou změnu, odešel Trávníček. Jinak je tým stabilizovaný. Kouč je ve svých prognózách opatrný. „Po prvních kolech se ukáže, jaké budou naše ambice. Hlavně aby kluky fotbal bavil,“ uvedl.

Třetí Hrdlív ztrácí na čelo pouhé dva body. Otázka je, jak se vyrovná s přestupem nejlepšího kanonýra soutěže, patnáctigólového Vondráka do Doks. „Budeme se o čelní pozice prát, ale bez něj to bude těžké,“ mínil sekretář Hrdlíva Jaroslav Gaži, jenž doufá, že si na kanonýrské časy vzpomene Mišík, kterému se bude víc otvírat prostor.

Venku ze hry o postup ještě není ani Přítočno, pokud chytne začátek jara, může se na špici dotáhnout.

Hodně oslabily Žehrovice – Šroba je na Dobré, Fišer v Hostouni, na druhou stranu se po zranění vrací Širůček. Polepšit si může i Slovan, který angažoval na hostování ze Hřebče ´zimního snajpra´ Kubouška. Kročehlavy ukázaly na Zimní lize, že mají kam sáhnout. Pokud to nepůjde na jaře, tak v další sezoně by s pomocí současných dorostenců mohly hrát významnou roli.

Béčko Slaného zůstalo na podzim za očekáváním, tudíž by se mohlo předpokládat, že právě svěřenci kouče Radima Vavrocha by mohli být jarní štikou, jež by mohla ovlivnit i pořadí v horních patrech. Druhý nováček z Družce se bude muset obejít bez Hnízdila (Sparta), Křivánka (Doksy) a Noska (Braškov). Rozhodně si musí na jaře hlídat záda. Pomoci by mu měli Kozel (V. naposledy Dobrá) a Zubek (návrat ze Srbče).

Rezerva Tuchlovic má kam sáhnout, lze tedy očekávat, že minimálně doma na tom bude dobře. Libušín má před sebou další jarní záchranářské práce, pokud ale naváže na závěr podzimu, nemusel by mít starosti. Co se týká zpráv z přípravy, měl by je ale mít Brandýsek, který patřil ke zklamáním podzimu, jeho kouč Petr Suk po zimě optimismem nehýřil.

Tabulku uzavírají desetibodové Pchery a osmibodová Sparta Kladno, po podzimu dva nejvážnější adepti na sestup. Hned v neděli na sebe na rynholecké umělce narazí! „Vyhráli u nás, tak jim to vrátíme,“ hlásil předseda Pcher František Dufek i s vědomím, že situace v mužstvu není růžová. Ještě jeden zápas bude stát Rác a kádr k tomu nadále oslabují zranění – včetně posily Inemanna. Druhým novým mužem je útočník Sábel ze Hřebče (hostování do konce jara).

Pchery to ale budou mít v neděli těžké, poněvadž Sparta má za sebou nejlepší přípravu za poslední roky. Trenér Jaroslav Fujdiar byl náramně spokojený s její kvalitou i docházkou. „Udělali jsme maximum pro záchranu soutěže,“ prohlásil s tím, že mužstvo se podařilo kvalitně posílit. V první řadě přišel na hostování bývalý hráč SK Kladno exligista Korbel (Admira), z Družce se vrátil Hnízdil a z Lidic přišel Krejčí.