Třetí pozice, nikoli však překvapivě, nakonec patří nováčkovi Slanému B. Potvrdil, že má vyloženě fotbalový tým a tak vysoko je zaslouženě. Na jaře byli svěřenci kouče Radima Vavrocha vůbec ze všech nejlepší. Co diváky nejvíc těšilo je, že ve slánských zápasech padaly branky. Rezerva měla nejúdernější ofenzivu.

Asi víc než kdo čekal doplatil čtvrtý Hrdlív na zimní odchod kanonýra Vondráka do Doks (15 gólů). Ten se výrazně promítl do jeho hry a pádu až na 12. místo jarní tabulky. Jinak ale byli Hrdlívští spoluaktéry zřejmě nejhezčího utkání přeboru. Na Novu na podzim prohráli 3:4. V odvetách nastříleli jen čtrnáct gólů.

Pátá pozice patří druhému z nováčků, nenápadnému Družci. Ten těžil z nepřeberných zkušeností svého nepříliš širokého kádru. Lepší měl jaro. Bylo to i díky návratu kanonýra Šímy na trávník. Remizoval na Novu a porazil Stochov!

Nejlépe střílejícím týmem jara byl šestý Slovan Kladno. V tabulce na tom mohl být ještě lépe pokud se mu záhy nezranil snajpr Kuboušek a špílmachr Pařízek nevyfasoval třízápasový trest.

Sedmé Kročehlavy jsou týmem budoucnosti. Musí ale zapracovat na ofenzivě. V ní se ztrácel i vyhlášený střelec Rolný. Defenziva však byla jejich parádní disciplínou. Stabilní výkonnost potvrdila velmi vyrovnaná bilance na podzim a na jaře.

Mužstva od osmého místa měla menší či větší starosti s udržením soutěže.

Do propadu K. Žehrovic se promítlo výrazné zimní oslabení o Fišera (Hostouň), Dudu (Unhošť) a Šrobu (V. Dobrá). Svoji daň si vybrala i v Žehrovicích už tradičně plná marodka. Na hřiště se však vrátil stoper Širůček. I proto se mužstvo prezentovalo celkem slušnou defenzivu.

Zklamání sezony se jmenuje Velké Přítočno (9.), jinak jeden z adeptů na postup. Sice dvakrát porazilo postupující Novo, jinak si však uplynulý ročník za klobouk nedá. Zejména jaro, kdy bylo vůbec nejhorším mužstvem! Jeho defenziva byla žalostná, tady ho nejvíc tlačila bota.

Desáté Tuchlovice B těžily z možnosti sáhnout po posilách do áčka. Když šlo do tuhého, maximálně toho využily, zejména když prvnímu týmu ke konci o nic nešlo. Jinak by to bylo na padáka. Byly spoluviníky nejvyššího výsledku sezony, na Slovanu prohrály 2:9. Venku měly ze všech nehorší bilanci.

Po Přítočnu je jedenáctý Brandýsek druhým, jehož skalp Novo nemá (1:1, 0:0). Měl výborný začátek jara s parádní tečkou, výhrou 6:1 v Přítočně. V tomto období udělal klíčový krok pro záchranu. Nečekalo se ale od týmu, z něhož řada hráčů hrála vyšší soutěž, víc?

Dvanáctý Libušín dohonil bycha na poslední chvíli. Stejně jako na podzim měl lepší druhou polovinu i na jaře. V té době porazil v utkání jara Pchery a nakonec i Novo, takže Libušínští mohou konstatovat: konec dobrý, všechno dobré. V nové sezoně by jim ale finiš vyjít nemusel. Dlouho se musel obejít bez kapitána Jůny.

Třináctým Pcherům málem nepomohl pěkný začátek jara, v němž za tři vstřelené branky braly třikrát plný počet bodů. O jejich setrvání v soutěži nakonec rozhodl fakt, že se v I. B třídě udržel Braškov. Právě díky začátku odvet měly jaro výrazně lepší podzimu. A to ho zakončily pěti prohrami. Na jaře měly hodně vyloučených.

Tragická koncovka, to byl zásadní problém sestupující mladé kladenské Sparty, jejíž herní projev nebyl na padáka. Bez produktivity ale nelze na úspěchy dosáhnout. Doma byla nejhorší, získala tady tolik bodů co venku.