Mnohé napoví sobotní šlágr na hřišti třetích Kamenných Žehrovic. Pokud lídr klopýtne, dá šanci druhému Brandýsku, jenž zajíždí na hřiště relativně slabšího soka, jedenáctých Otvovic, které mají problémy s marodkou a k tomu čerstvě dva hráče v trestu. Na lídra ztrácí jen dva body.

Slovan ale na podzim nezná pocity, jež provází po utkání do kabin poraženého. „Nakopnul nás dobrý vstup do soutěže, zejména pak výhra v Hrdlívu, kde jsme měli pouze jedenáct hráčů,“ míní kapitán celku a velké opora, brankář Miroslav ´Máca´ Macík. Přiznal ale že je sám překvapený, jak se týmu vede. Přičítá to výrazné obměně a omlazení kádru během letní přestávky a zvýšené tréninkové píli.

Všechny posily mají jisté místo v základu, a že jich nebylo málo. Jmenovitě švermovský M. Růžička, tuchlovický Střela, tuřanský M. Tauš, Hnízdil ze Sparty Kladno či mladík z dorostu SK Wiesner.

Do Žehrovic však pojede Slovan dost oslabený. Otazník visí nad šesticí hráčů! Určitě prý nebude Střela, Wiesner a dlouhodobě zraněný Kuboušek. „Musíme zabojovat,“ burcuje stoper Václav Kulhánek s tím, že případný neúspěch by se na týmu neměl projevit.

Macíka překvapilo také podzimní učinkování Žehrovic. „Opravdu jsme nečekal, že budou tak vysoko. Dobře posílily, třeba o Egrmaiera,“ poznamenal s tím že očekává vyrovnaný duel, jenž zahřeje diváky. „Bude asi chladno, měli bychom jim ušetřit peníze za grog,“ smál se kápo Slovanu.

Jeho sok doma ani jednou neklopýtl a minimálně inkasuje, ve čtyřech utkáních pouze třikrát.

V sobotu dopoledne se pokusí snížit ztrátu na Slovan na dva body. Bude se o to snažit i bez tří hráčů základu včetně Šroby. Před týdnem ale museli Žehrovičtí strávit debakl 1:6 v Hrdlívu.

„Po tom, co jsme tam předvedli v obraně, to být horší nemůže. Doufám, že to nezopakujeme,“ přeje si kapitán Miroslav Bureš, jenž doufá, že domácí prostředí zůstane i po sobotě nedobytnou tvrzí.