Na jeho zaváhání vytrvale čeká už druhá Hřebeč, která na zmíněné pozici vystřídala Kamenné Žehrovice, a právě na jejich hřišti se ve šlágru 12. kola představí. Její případná ztráta by náramně nahrála Hostouňským, kteří by do jara mohli jít se zajímavým náskokem. Otázka je, jak se domácí vyrovnají s nečekanou prohrou v Otvovicích. Ani Hřebeč však proti Slovanu až tak neoslnila, venku je ale ze všech mužstev nejlepší.

Na smůlu může poukazovat Slovan Kladno (11.). Má fůru zraněných a ještě k tomu přivítá čtvrté béčko Velvar. Z něj by nemusel mít při velvarském souběhu nijak velké obavy, v případě ale že za hosty nastoupí druhý nejlepší střelec krajského přeboru – Mucha, byly by na místě. Za áčko totiž kvůli kartám nesmí hrát! Že by se ve své kariéře dočkal také první branky v okresních soutěžích? „Co můžu dělat, lidi nejsou, takže těžko bychom na něj něco vymysleli,“ hlesl kouč domácích Tomáš Černý.

Pátá Knovíz jede k tabulkovým sousedům do Libušína (6.) a moc dobře má na paměti své poslední vystoupení venku, z nějž si odvezl bůra. Domácí jsou ale v horší formě než Pchery, takže hosté klidně mohou pomýšlet na plný bodový zisk. Ani Libušín si raději nebude připomínat poslední domácí vystoupení, v němž podlehl tehdy poslední Spartě.

Zdá se, že sedmé Pchery se posadily na vítěznou vlnu. Pokud by je z ní v sobotu sesadili otvovičtí borci, bylo by to překvapení, i když si doma před týdnem poradili s Žehrovicemi. Pcherští dvakrát za sebou neinkasovali, zatímco poslední Otvovice venku ze šesti pokusů ani jednou nebodovaly.

Osmé Tuchlovice B hostí desáté Novo Kladno, které sice hraje dobře dopředu, vzadu to však mnohdy pořádně zaskřípe a z toho by domácí mohli těžit stejně jako to dokázala Hřebeč a naposledy Velvary. Oba ale dobře ví, že další problém Nova je neefektivní zakončení. Venku ale získalo výrazně víc bodů než doma. Jejich soupeř už třikrát za sebou prohrál. Vždy o gól, tudíž má co napravovat.

Poslední zápas proti sobě svede dvanácté Velké Přítočno a deváté Kročehlavy, jejichž výkon proti Pcherům byl tristní. Domácí musí zabrat, ale doma rozhodně nejsou proroky, protože ze šesti pokusů zde vytěžili pouhé tři body